Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nevzat Bayhan: Ben kazandım

18.04.2011 16:39
Adıyaman’dan aday gösterilmeyi beklerken Başbakan Erdoğan’ın şans vermediği Kültür A.Ş eski başkanı Nevzat Bayhan, adaylık sürecini değerlendirdi.

“Biz aday olunca çalışacağız aday olmazsak küseceğiz” gibi söylemlerle bu yola çıkmadıklarını söyleyen Bayhan, Aday adaylığının bir hizmet yarışı olduğunu ifade etti.

12 Haziran Milletvekili seçimleri aday listesinin açıklanmasının ardından Ak Parti Adıyaman Milletvekili Aday Adayı Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Gazeteci Yazar Nevzat Bayhan Adıyaman’nın ulusal yayın yapan yerel kanalı Asu Tv’de Canlı Yayına katıldı.

Bayhan: “Aday adaylığı bir hizmet yarışıydı. 76 tane aday adayı vardı ve bu aday adaylarından 5 kişi listede olacaktı. Sayın Başbakanımız bu beş kişiyi takdir ettiler, listeye aldılar. Ve bu yarışta beş kişi öne çıktı. Öne çıkan bu arkadaşlarımızı tebrik ederim.

Biz aday olunca çalışacağız aday olmazsak küseceğiz demedik. Başbakanımızın yüklendiği misyon, mazlumların yanında oluşu…İşte, bunun için tek parti iktidarı, Ak Parti’nin iktidarının devam etmesi gerekmektedir. Arkadaşlarımıza söylemişim, ‘canla başla’ çalışacaklar. Nevzat Bayhan birinci sıradaymış gibi çalışacaklar.”dedi.

Toplumsal yozlaşmaya da dikkat çeken Bayhan, Çekirdek Aile'nin yozlaşma kültürünün ürünü oluğunu söyledi.

Bayhan: ''Aday adaylarından 76 arkadaştan hiç kimse kaybetmemiştir. Hiçbir aday adayın da kaybettiğine inanmıyorum. Herkes kazanmıştır. Ben kazandım! Neyi kazandım? Hemşerilerimle birlikte olmanın hazzını, huzurunu ve dualarının hazzını kazandım. İnsanların gönlündeki makamı kazandım.Onlar kazandılar ve bizi seçtiler. Ömrüm olduğunca onlara hizmet edeceğim. Bu uzun soluklu bir iştir.

Delegelerden İlçe Başkanları'na, İl Başkanı'ndan, Mülakatta tanıma fırsatını bulduğum arkadaşlara ve takdirlerini beyan eden Başbakanımız'a teşekkür ediyorum.

Çok güzel emekler koydular ortaya. İnşallah hizmette yine bunlarla beraber olacağız.'' dedi.
 

Bu haber toplam 1836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri