Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Niçin AK Parti’ye oy vermeli

18.10.2015 12:19
Yeni Şafak gazetesinin İlahiyatçı yazarı Prof. Dr. Hayrettin Karaman'ın, "Niçin AK Parti’ye oy vermeli" başlıklı yazısı...

Kur'an, ezan, cami, İmam Hatip, hac, tesettür (dine uygun örtünme), dindarlığın yaygınlaşmasına, ülkemizin tam bağımsızlığına ve kalkınmasına, eşsiz medeniyetimizi ihya ve inşaya karşı ve bunlardan rahatsız olan Türkiyeliler bu partiye de karşı ve muhalif oldukları için.

Başörtü zulmüne, üniversiteye girişte İmam Hatip mezunlarına uygulanan puan ve katsayı haksızlığına, sekiz yıllık kesintisiz eğitim kumpasına son verdiği için.
Dün başını örten hanımefendiyi Meclis'ten kovanlara karşı devletin bütün kurum ve kuruluşlarını, örten ve örtmeyene eşit olarak açtığı için.
Milyonlarca çocuğumuza dinini, kutsal kitabını ve sevgili peygamberini öğrenme imkanı veren seçmeli dersleri koyduğu için.
Ülkemizin en seçkin yerlerinde yükselen minareleri teşvik ettiği, özellikle Çamlıca'da ve Ak Saray'da yaptırdığı camiler için.
Kurucu lideri "Dünya beşten büyüktür" diyerek zalimlere ders verdiği için.

Zalim İsrail'in devlet başkanına Davos'ta, dünyanın gözü önünde "siz zalim ve katilsiniz" diyebildiği için.
Dünyanın neresinde zalim varsa onlara karşı, nerede mazlum varsa onların yanında durduğu için.
Yalnız Türkiye'nin değil, İslam dünyasının ümidi haline geldiği için.
Partinin mevcut başkanı da aynı davayı benimseyen, emek veren ve dünyanın önünde başarı ile temsil eden bir kâmil kişi olduğu için.
Zengin ama cimri ve vicdansız ülkeler birkaç bin mülteciyi kabul edebilmek için kırk dereden su taşırken iki milyondan fazla mülteciyi yıllardır barındırdığı için.
IMF'ye borcumuzu ödeyip üzerimizden alçaltıcı bir kamburu attıktan sonra "isterseniz siz borç verebiliriz" diyebilecek bir ülke ekonomisini yönettiği için.
Yetmezse de önemli ölçüde yoksulların ve dar gelirlilerin dertlerine derman olmaya çalıştığı için.

Sağlık alanında yaptığı reformlarla insanımızı hastane kapılarında perişan ve bazen rehin olmaktan kurtardığı için.
Hava, kara ve deniz ulaşımında rüyaları gerçek yaptığı için.
Uluslar arası ilişkilerde ülkeyi kukla olmaktan çıkarıp "masada ben de varım" diyen aktör haline getirdiği için.
Yıllardır hem servetimizi heba eden hem de canımızı alan terör belasını kökten çözmek için Barış ve Kardeşlik Projesi'ni devreye soktuğu, Kürt halkı bakımından projeye devam etmekle beraber ihanet edenleri etkisiz hale getirmek için ne gerekiyorsa onu yaptığı için.
İnsan hak ve özgürlüklerine dayalı demokrasiyi ikmal etmek üzere önemli reformlara imza attığı için.

Muhalefetin ipe un sermesine rağmen demokratik bir anayasa sevdasından vazgeçmediği ve millet imkan verdiği takdirde bunu bir namus meselesi gibi telakki ederek gerçekleştirmeyi vaadettiği için.
Bu dava mevcut parti yönetimince titizlikle korunduğu ve …
Daha neler ve nelerden dolayı AK Parti'ye oy verilmelidir.

Peki hiç mi günahı ve kusuru yok?
Beşer olur da günahı, kusuru olmaz mı!
Bizim vazifemiz bunlara göz yummamak, asgariye indirmek için gayret etmek, ama bir kısım günahkârların istismarına da pabuç bırakmamak, onların kötü emellerine destek vermemektir.

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri