Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nihat Hoca PKK'nın provokasyonuna gelmedi

12.01.2016 09:34
Kanal D ekranlarında yaşanan PKK terör örgütü provokasyonun bir benzeri çocuk öğrenci vasıtasıyla yapılmak istendi.

8 Ocak Cuma gecesi Beyaz Show'da oynanan kirli oyun ertesi günün sabahında ATV'de ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu programda uygulanmak istendi. Ancak Hatipoğlu, canlı yayında bağlantı yapılan okulda ilkokul öğrencisinin sorduğu sorudaki provokasyonu fark etti.

Nihat Hoca PKK'nın provokasyonuna gelmedi

Küçük öğrencinin "Öldürmek kötü birşey değil mi? O zaman neden öldürüyorlar? Diyarbakır'da Cizre'de Şırnak'ta..." sorusuna Hatipoğlu, şu cevabı verdi:

"KAPATIN HENDEKLERİ, DEVLETLE SAVAŞMAYIN"

"Mesela sana neden bir kötülük yapılmıyor. Çünkü sen doğru şeyleri konuşarak yapalım diyorsun" dedi. Hatipoğlu, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

"Diyarbakır'a, Cizre'ye, Şırnak'a diyoruz ki orada hendek olmasın kapatın hendekleri, silahları kaldırın, devletle savaşmayın halka zarar verirsiniz, kendinize zarar verirsiniz. Polis asker şehit olur, konuşarak anlaşacağız.Derdiniz neyse gelin, oturun konuşalım.Meclis'te konuşun, işte Meclis açık. Meydanlarda gazetelerde konuşun, ekranlarda konuşun herşeyi konuşalım karşılıklı ama öldürerek sağlayacağım dersen orada çocuklar da ölür, aileler de perişan olur,sürgün hayatı yaşarlar, aç kalırlar, susuz kalırlar.Bu ülkeyi korumakla meşgul olan yufka yürekli insanlar hayatlarını kaybederler.Orası bir çatışma alanı olmasın, sevgi alanı olsun"

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri