Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nihayet sevindiren bir haber geldi

10.07.2011 12:30
F.Bahçe Suçu sabit görülene kadar Şampiyonlar Ligi'nde

Başkan ve iki yöneticisi şike soruşturması geçiren Sarı-Lacivertli kulüp 'suç sabit olana kadar Şampiyonlar Ligi'nde...' KONUYLA ilgili Akişam gazetesine konuşan bir Türkiye Futbol Federasyonu yetkilisi, Süper Lig'de alınan dereceler ve soruşturmanın ardından bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılım ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: 'FEDERASYON zaman baskısı altında değil. UEFA yönetiminin de TFF'ye bir son tarih vermesi söz konusu değil. Trabzonspor ile de ilgili iddialar var. Ama aynı şekilde herhangi bir bilgi ve belge gelmiş değil.

GERİYE DÖNÜK KARAR!

DOLAYISIYLA şu andaki görüntü her iki takımın da Şampiyonlar Ligi'ne katılacağı şeklinde. İlerleyen süreçte çıkacak kesin kararlara göre UEFA'nın geriye dönük karar vermesi de söz konusu olabiliyor.' UEFA'nın statülerinde Porto'nun adının şikeye karışmasının ardından önemli değişiklikler yapıldı. Avrupa futbolunun patronu, şike ve benzeri ağır suçlar konusunda karar alırken 'sıfır tolerans' prensibi ile hareket ediyor.

15 Temmuz'da Trabzon kurada EMNİYETİN şike dosyasında Trabzonspor'un da teşebbüsten sorgulanması dikkat çekiyor. Bu nedenle F.Bahçe gibi Trabzonspor da zan altında. TFF, iki takımın da Şampiyonlar Ligi'nde kuraya katılmasına izin verecek. 15 Temmuz'da Trabzonspor, 2. ön eleme kurasına girecek ve 27 Temmuz'da devler ligindeki ilk maçını oynayacak.

Bu haber toplam 2260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri