Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Defne Joy son yolculuğuna uğurlandı

03.02.2011 21:28
Kadıköy’de bir arkadaşına ait evde dün ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’in cenazesi, İstanbul’da toprağa verildi.

Foster'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki gasilhaneden alınarak Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Foster'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

KIZINI SON KEZ GÖRDÜ

Sabah saatlerinde anne Hatice Foster kızının Nişantaşı'ndaki evinden güçlükle çıktı. Arkadaşları ve ambulans görevlisi tarafından kucaklanan Hatice Foster ambulansla kızının cenazesinin bulunduğu Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki gasilhaneye getirildi. Burada görevlilerin ve arkadaşlarının yardımıyla ambulanstan inen Hatice Foster, gasilhaneye girerek kızı Defne'yi son kez gördü. Gasilhane çıkışında anne Hatice Foster'in ağzından " Sabır yarabbim " kelimeleri yükseldi. Anne Foster yine ambulansa bindirildi.

Annesinin camiye geçmesinden sonra, Defne Joy Foster'in cenazesi gasilhaneden çıkarılarak cenaze aracına konuldu. Cenaze daha sonra Zincirlikuyu Camii'ne getirildi.

ACUN ILICALI'DAN SON GÖREV

Bu arada Defne'nin dayısı Nejat Nayman, yeğeninin tabutunun yanına geldiğinde oldukça bitkindi. Nayman, yeğeninin tabutuna

"Dayıcığım. Ah benim dürüst çocuğum. Ah benim güzel kızım. Ah sen bizi nasıl bıraktın ? " diyerek sarıldı.

" Yok Böyle Dans Yarışması" nın yapımcı ve sunucusu Acun Ilıcalı'nın son derece üzgün olduğu gözlenirken, Ilıcalı taziyelerini Defne Joy Foster'ın dayısı Nejat Nayman'a iletti. Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, ayakta durmakta güçlük çektiği için sandalye ile kızının tabutunun yanına getirildi.

Defne Joy Foster'ın cenaze namazının kılınması sırasında eşi İlker Yasin Solmaz eşinin tabutuna son kez dokundu. Oldukça bitkin olduğu gözlenen Solmaz başını eşinin tabutuna yasladı ve öptü. Defne Joy Foster'ın tabutu öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra omuzlara alındı. Acun Ilıcalı, tabutu ilk omuzlayanlardan oldu. Defne Joy'un cenazesi daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına doğru yola çıkarıldı. Mezar yerine kadar omuzlarda taşınan cenaze aile kabristanına getirilerek burada defnedildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 3130 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri