Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nişanyan şimdi de hadis çarpıttı!

31.12.2012 14:01
Taraf gazetesi eski yazarı Ermeni Sevan Nişanyan, İslâm dini üzerinden tahriklerini devam ettiriyor. Nişanyan, bu kez de "Allahsızlık" hezeyanında bulunarak provokasyonunu sürdürdü.

 

   Fahrettin Dede'nin haberi
 
Geçtiğimiz Ekim ayında Peygamberimiz Hazreti Muhammed'e (sav) yönelik hakaretleri halen hafızalarda duran Sevan Nişanyan, provokasyonlarına devam ediyor.

 
Amerika başta olmak üzere pek çok dünya ülkesinde gösterime giren 'Innocence of Muslims' filmi sonrasında yaptığı yorumunda Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sav) için "Bundan yüzlerce yıl önce Allah'la kontak kurduğunu iddia edip bundan siyasi, mali ve cinsel menfaat temin etmiş bir Arap lideriyle dalga geçmek nefret suçu değildir" diyen Taraf gazetesi eski yazarı Sevan Nişanyan, bu kez de "Allahsızlık" hezeyanında bulunarak provokasyonunu sürdürdü.
 
HADİS'İ ÇARPIK ZİHNİYETİNE ALET ETTİ
 
Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (sav), "Her doğan, İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra, anne-babası onu Hıristiyan, Yahudi veya Mecusi yapar" şeklindeki hadisini tahrif ederek hedef alan Nişanyan, kutsal değerlerimize Facebook adresi üzerinden saldırdı.
 
Nişanyan, Hazreti Peygamber'in (sav) bu sözlerinin başına 'yanlış' ibaresi koyduktan sonra 'doğru' ibaresini koyarak bu sözün muharref halini yazdı: "Her doğan allahsız doğar, onu anası, babası ve nüfus memuru Müslüman, Hıristiyan veya Yahudi yapar."
 
Nişanyan'ın bu sözün altına "Hz. Sevan" diye yazması da dikkat çekti. Nişanyan'ın bu hezeyanlarına pek çok Facebook kullanıcısı da tepki gösterdi.
 
Nişanyan ahlâksızlığına tepki gösteren kullanıcılardan Bilgin Erdoğan, "Bir şeyden her şey yapan ve her şeyi bir şey yapan her şeyin yaratıcısı olan O Tek Şey'den başka kim olabilir?" derken, Nesrin Demir de "Çok zavallısınız, sizin gibilerle uğraşmak inan boş, zaman kaybı" ifadeleriyle Nişanyan'a şamar niteliğinde cevap verdi.
 
Kaynak: YENİ AKİT

Bu haber toplam 6882 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri