Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NTV'de "BİDON KAFA" İtirafı

13.06.2011 13:19
Seçim sonuçlarının değerlendirildiği NTV'de dün akşam çarpıcı itiraflar geldi. Ruşen Çakır ve NTV temsilcisi bakın neler söyledi?

Demokrasilerin en güzel tarafı bu aslında. Siz ne derseniz deyin en son sözü halk söylüyor. Mühür vatandaşın elinde olduğu sürece su yolunda akıyor.

Taraf'ın dünkü manşeti bu anlamda çok dikkat çekiciydi.

"En Çok Oyu Alan Kazansın" manşetiyle çıkmışlardı.

Bunda ne var demeyin. Çünkü bir zamanlar bu ülkede en çok oyu alan partiler alaşağı edildi, Başbakan ve bakanlar asıldı...

1960'lardan 1990'lara kadar her on senede bir demokrasi rafa kaldırıldı.

Bugün daha güçlü bir Türkiye ve daha güçlü bir demokrasi var.

Bunda seçmenlerin kararlı tutumu da çok etkili.

Bakın dün akşam seçim sonuçlarının değerlendirildiği NTV'de çok ilginç diyaloglar yaşandı.

Hatırlarsanız 2007 seçim döneminde "göbeğini kaşıyan adam", "bidon kafalı" gibi söylemler ön plana çıkmıştı.

Dün akşam yüzde 50'lik başarı bu söylemleri bile artık tarihe kaldırdı.

NTV'de seçim sonuçlarını değerlendiren Ruşen Çakır, "İnsanların yarından fazlası bu partiye ve liderine güveniyor. Artık bunun üzerine... 'insanlar cahil, insanlar makarnaya, kömüre oy veriyor' söylemini kapatalım" dedi.

Araya giren program moderatörü Oğuz Haksever halkı kastederek, "hala bidon kafalı değil ve hala göbeğini kaşımıyor" diye bir açıklamada bulundu.

Yeniden söze giren Ruşen Çakır ise bu tartışmalara son noktayı koydu: "En azından iki kişiden birinin seçtiği parti üzerine bu tür açıklamaların bir anlamı kalmadı"

İşte Türk halkı kendisine hakaret edenlere böyle yanıt veriyor.

İŞTE O DİYALOGLAR;

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 3812 defa okunmuştur
bidon kafalı demiş de ne olmuş...
hürriyet
adamlar bize bidon kafalı demişse ne olmuş. bizim hocaefendiler de bize aynı muameleyi çekiyorlar. aklını kullan MHP'ye oy ver diyorlar. sitenizin güzide yazarları da hocaefendiye itiraz etmeyelim ne derse onu yapalım.aklınıza aykırı gelse de siz bilmezsiniz biz biliriz diyorlar.hatta bazıları hocaefendilerin tavsiyelerini eleştirenlere derin bakış açısından yoksun analiz etme kabiliyeti olmayanlar diye aşağılıyorlar. bize bidon kafalı diyenlerden ne farkınız var Allah aşkına.Aklımızı kullanmadığımız(!) için hocaefendiyi dinlemeyip AK Partiye oy verdik.
13 Haziran 2011 Pazartesi 23:09
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri