Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurtulmuş'a göre AK Parti'nin rakibi yok...

13.11.2013 21:08
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Şu anda Türkiye'nin siyasetine baktığınız zaman AK Parti'nin, parti olarak herhangi bir siyasi rakibi görünmüyor" dedi.
Kurtulmuş, "Marka Şehirler İçin Kent Ekonomileri Forumu"na katılmak amacıyla geldiği Kayseri'de, AK Parti İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi. Partililerle sohbet eden Kurtulmuş, AK Parti iktidarında yapılan çalışmalara değindi.
 
AK Parti'nin halkın içinden gelen bir siyasi hareket olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "Şu anda Türkiye'nin siyasetine baktığınız zaman AK Parti'nin, parti olarak herhangi bir siyasi rakibi görünmüyor. CHP'nin ya da başka bir siyasi partinin yakın dönemde, bugünkü şartlar sürdüğü takdirde bir başarısı, iktidar alternatifi olması ihtimali görünmüyor. Dolayısıyla bizim siyasi rakibimiz, başka partiler değildir. Bizim siyasi rakibimiz, Allah muhafaza bizzat kendimiz olabiliriz. Bu siyasi hareketin en büyük gücü, halkın içinden çıkıyor olmasıdır" diye konuştu.
 
Kurtulmuş, şunları söyledi:
 
"Bu millet niye Tayyip Erdoğan'ı seviyor? Dizini kırıp fakirin sofrasında çorbaya kaşık sallayabildiği için. Bizim en büyük rakibimiz, tevazumuzu kaybetmek olur, kibirlenmek olur, halka tepeden bakmak olur. 'Bu millet bize oy vermeye mecbur, mahkum' zannedersek o zaman kaybederiz. Bizim en büyük siyasi rakibimiz, kibir duygusudur."

 
Bu haber toplam 1656 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri