Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nur Serter rezil oldu!

25.12.2010 02:17
Ortalığı karıştırdı; aldığı cevap karşısında adeta şoke oldu
Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmeleri, ilkokul birinci sınıf çocuklarına verilen bir ödev nedeniyle gerildi. Prof. Nur Serter'in “Ben çözemedim” diye gündeme getirdiği ödev için Bakan Çubukçu, “Moralinizi bozmak gibi olmasın ama araştırdım, çocukların hepsi ödevi yapmış” yanıtını verdi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de Nimet Çubukçu'ya çağrı yaptı: “YÖK Başkanı ile birlikte 1 saat içinde o ödevi yapın, genel kurulu terk edeceğim.” Ödevin verildiği okulu arayan Bakan Çubukçu ise daha sonra söz aldı.

Nimet Çubukçu, “Sizin moralinizi bozmak gibi olmasın ama ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin hepsi bu ödevi tam olarak yapabilmişler” yanıtını verdi.

Habertürk gazetesinden Esra Yazdıç Meclis'i karıştıran Şehit Bülent Göçer İlköğretim Okulu yöneticileri ile görüştü. Öğretmenler, öğrencilerin performans ödevlerini yeniden incelediklerini ve ödevlerin hepsinin öğrenciler tarafından yapıldığını söyledi.

Ödevin sürekli yapılan bir uygulama olduğunu da belirten okul yöneticileri şunları söyledi: “Bu ödev sınıfta sürekli yapılan bir etkinlik. Çocukların seviyesine göre yapılıyor. Çocukların tamamı yapmış. Öğrencilerden bugüne kadar öğrendikleri harfleri kullanarak cümleler oluşturması istenmiş. Bunda bir şey yok. Milletvekilleri yapamadıysa bunu bilemem. Okumayı, yazmayı çoğu birinci sınıf öğrencisi söktü.”

Okul yönetimi, öğrencilerin performans ödevlerinin Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince incelenmek üzere okuldan alındığını belirtti.

İŞTE O ÖDEV:

“Öncelikle verilen harfleri inceleyiniz (e, l, a, t, i, n, o, r, m, u, k, ı, y, s). Her birinde 5'er cümle bulunan metin tabloları oluşturunuz. Toplam 4 metin tablosu oluşturunuz. Metin tablolarını renkli kalemlerle özgün olarak belirlediğiniz ebatlardaki renkli kartonlara hazırlanmış kılavuz çizgilere renkli kalemlerle yazabilirsiniz. Yazdığınız her metne bir başlık bulunuz. Kurduğunuz cümlelerin arasında anlam bakımından bütünlük olmasına dikkat ediniz. Yazdığınız metni görsellerle (resim) destekleyiniz. Göreve uygun bir kapak hazırlayınız.”

İŞTE SERTER'İN YAPAMADIĞI AMA ÇOCUKLARIN YAPTIĞI SORUYA ÖRNEK BİR CEVAP

ORMAN

Kar su

Kum sert

Onur Ali'ye sor

Ormanda at yok
 

Bu haber toplam 3230 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri