Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nuri: Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğim

12.05.2011 18:29
Nuri Şahin, Madrid'de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti.

Real Madrid'e transfer olan milli futbolcu Nuri Şahin, Alman spor dergisi Kicker için kaleme aldığı yazısında, Real Madrid'e transferinin nasıl geliştiğini anlattı.

Real Madrid'in kendisi ile ilgilendiğini bir kaç haftadan beri bildiğini, ancak bu konuyla Borussia Dortmund'un şampiyonluğundan sonra ilgilenmek istediğini belirten genç oyuncu, FC Nürnberg'e karşı oynadıkları lig maçından sonra Borussia Dortmund'un Real Madrid'in teknik direktörü Jose Mourinho ile görüşmesine izin verdiğini, bu görüşmede Mourinho ile çalışmak istediğini anladığını kaydetti.

Borussia Dortmund gibi iyi bir takımdan 10 yıl sonra ayrılacağı için bu konuda karar vermesinin kendisi için kolay olmadığını ifade eden Nuri, Borussia Dortmund'un kendisi için anlamının büyük olduğunu, Dortmund kentini de sevdiğini belirtti.

Real Madrid'den transfer teklifi aldığında bu konuda çok fazla düşündüğünü, futbolcu olarak oynayabileceği en büyük kulübün Real Madrid olduğunu, herkesin bu takımda oynamak istediğini kaydeden Nuri, ''Borussia Dortmund'u, Bundesliga'yı, Almanya'yı ve Türkiye'yi Madrid'de en iyi şekilde temsil edeceğim'' dedi.

Real Madrid'de oynayan Mesut Özil ile de görüştüğünü belirten Nuri, takım içinde Xabi Alonso, Khedira, Dierra ve diğer bazı güçlü oyuncularla rekabet etmesi gerektiğini bildiğini, Real Madrid'de başarılı olabilecek potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Nuri, Dortmund'da arkadaşları ile birlikte bu hafta sonunda lig şampiyonluğunu kutlayacağı için de mutlu olduğunu kaydetti.

Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri