Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

En iyi 41 kış turizmi merkezinden biri de Erzurum

11.01.2011 17:45
Amerika’nın en ünlü ve en saygın gazetelerinden biri olan New York Times, okuyucularına önerdiği gidilmesi gereken en iyi 41 kış turizmi merkezi listesine Erzurum’u da dahil etti.
  • Amerika’nın en ünlü ve en saygın gazetelerinden biri olan New York Times, okuyucularına önerdiği gidilmesi gereken en iyi 41 kış turizmi merkezi listesine Erzurum’u da dahil etti.

 

  • Son günlerde Universiade 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları ile dikkatleri üzerinde toplayan Erzurum, gazetede dünyaca ünlü kayak merkezleri ile birlikte değerlendirildi.

 

 

 

Amerika’nın önemli gazetelerinden biri olan New York Times,  son günlerde Universide 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları ile gündemde olan Erzurum’u, görülmesi gereken 41 kış turizmi merkezi arasında gösterdi.

 

            New York Times, geçtiğimiz günlerde dünyadaki en iyi 41 kış turizmi merkezini içeren bir liste yayınladı. Dünyanın pek çok ünlü kayak merkezinin yer aldığı listede Erzurum’un da adı yer aldı.

 

            Geçtiğimiz günlerde tüm dünyadaki okurlarına yönelik yaptığı ankette de 2010 yılında en çok görülmek istenen yerin İstanbul olduğunu açıklayan gazetede, Japonya’daki Niseko, Avustralya’daki Melbourne, İngiltere’deki Manchester ve Estonya’daki Talin gibi dünyaca ünlü merkezlerle birlikte yer alan Erzurum için şu değerlendirmelerde bulunuldu:

 

            “Türkiye, insanların kış sporları için ilk aklına gelen bir yer değil, fakat Türkiye üzerinde karların bulunduğu birçok yüksek dağa sahip. Erzurum, 785 bin nüfuslu bir Anadolu kenti olarak Universiade 2011 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapıyor. Şehirden 2,5 km uzaklıkta olan Palandöken özellikle son yıllarda İranlı kayakçılar için son derece cazip bir mekan haline geldi. Bu sene merkeze iki tane daha telesiyej ilave edildi. Bu kış yeni açılan, Erzurum’a 17 km uzaklıktaki Konaklı Ski Resort, 6 telesiyej ve 3 bin metrelik kayak pistiyle önemli bir kayak merkezi oldu. Önümüzdeki yıl yeni bir beş yıldızlı otel daha yapılacak.” 

Kaynak:
Bu haber toplam 2138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri