Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O babaya destek yağıyor

28.10.2012 16:31
Cezaevlerinde, terör örgütü PKK/KCK militanlarının başlattığı ve BDP'nin de destek verdiği ölüm oruçlarıyla ilgili bir babanın kamuoyuna yansıyan mektubuna destek yağıyor.

Oğlu ölüm orucunda olan ve adının açıklanmasını istemeyen babanın mektubunun internet sitelerine düşmesinin ardından insanlar yüzlerce destek yorumu yazdı. Yapılanlardan en çok Kürt vatandaşların zarar gördüğüne dikkat çekildi.

"Oğlum açlık grevinde, elimden bir şey gelmiyor." diyerek BDP'ye seslenen çaresiz baba, mektubunda "Mademki bu talepler çok mühimdir, 14 senedir cezaevinde bulunan Abdullah Öcalan bugüne kadar bir gün bile açlık grevine gitmedi. Tutsak ailelerine açlık grevi için çağrı yapıyorsunuz. O zaman Mehmet Öcalan ve kardeşleri neden buna katılmıyor. Eğer Öcalan'ın özgürlüğü ve bazı hakları almanın yolu açlık grevi ise o zaman, bunu özgür insanlar yapar. Önce BDP vekilleri, parti başkanları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının açlık grevine girmesi gerekmez mi? Daha sonra da halka sıra gelir." ifadelerini kullanmıştı.

Kürt siyasetçi ve yazar İbrahim Güçlü'nün duyurduğu mektup, internet sitelerinde yayımlanmaya başlandı. Mektubu okuyan ve çok duygulanan vatandaşlar ise oğlu ölüm orucunda olan babaya destek yorumları yazıyor.

'Keko' kod adlı bir vatandaş, "Seni çok iyi anlıyorum. Aynı senin gibi milyonlarca Kürt vardır. Biz ihanetci değiliz. Asıl ihanetci o Apo'dur. Hem de ihanetcinin en büyüğüdür. O Öcalan soyu varya onlarca Kürdün namusuna tecavüz etmiştir." diyor.

Keko, Öcalan'la ilgili de dikkat çekici bilgiler veriyor. Kürtlerin ihanetçi ve ajan ilan edildiğini anlatan Keko, onlarca insanın bu şekilde öldürüldüğünü belirtiyor.

'Hasan Dayı' koduyla yazan bir başka vatandaş ise "Umurlarında mı, halkın çocukları ölmüş. Ergenekoncu Apo ve onun tayfası BDP'lilerin canı sağolsun. Demirtaş'lar, Tuğluk'lar, Elçi'lerin ve karanlık noktaların adamı Kürkcülerin maaşları harıl harıl çalışıyor." ifadelerini kullanıyor.

'Şikago' kod adlı vatandaş da "Baba haklı, Apo ve BDP milletvekilleri ölüm orucu tutsun." diye yazdı. Kimileri "Kürtler canımızdır, kardeşimizdir, akrabamızdır." derken; 'Kadem' kod adlı vatandaş ise "Gerçekleri görüyorlar ama güçleri yetmiyor." diyor.

Babanın isabetli bir tespit yaptığı belirtiliyor. 'Hüsmen Ağa' kod adlı vatandaş da şunları yazdı: "Babanın çıkışını yürekten kutlarım. İnşallah oğlu kurtulur! Sayın yazar Güçlü'ye de bu tür güçlü tavrından dolayı teşekkür ederim. Sayın Güçlü bir ilke imza attı. Eminim daha başka Türkiyeli Kürt baba ve saygıdeğer düşünürler terör ve bir yere çıkmayacak açlık grevi için benzer şeyler hissediyor."

Akif, "Aferin sana baba! Bu demek oluyor ki Kürt kardeşlerim aklın, anlamsız ideolojilerin ötesinde olduğunu anlamıştır. Sizler Akdeniz'de beş yıldızlı otel havuzlarında keyif yaparken binlerce insanın katili Öcalan, keyif adasında keyif üstüne keyif sefa yaparken, bu insanlar sizlere haddinizi bildirecektir." ifadelerini kullanıyor.

'winzer64' kod adlı vatandaş ise "Abdullah Öcalan ve BDP'nin milletvekillerini de dört gözle ölüm orucuna bekliyoruz. Özellikle de Osman Baydemir, Selahattin Demirtaş, Gülten Kışanak, Hasip Kaplan, Sebahat Tuncel ve diğerlerinin de ölüm orucuna katılmalarını canı gönülden destekliyoruz, haydi hep beraber." diyor.
 

Bu haber toplam 1768 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri