Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'O dönemde 10 milyon dolar teklif ettiler'

29.12.2012 12:52
RP eski Rize milletvekili Şevki Yılmaz, derin devletin asıl mücadelesinin din ile olduğunu söyledi.

Dost-Yar Derneği'nin Ankara Kocetepe Kültür Merkezi'nde düzenlediği 'Kerbela ve Düşündürdükleri' konulu panele katılan Yılmaz,Ergenekon gibi çetelerde bazı piyonların olduğunu belirterek, asıl merkezin Özel Harp Dairesi'nin olduğunu savundu. Bunu 1992 yılında söylediklerinde, ölüm kararlarının verildiğine dikkat çeken Yılmaz, PKK da dahil Türkiye'yi bölmek isteyen bütün örgütlerin bu daireye bağlı olduğunu vurguladı. Bunu ilk fark edenin Ecevit olduğunun altını çizen Yılmaz, Ecevit'in de Taksim'de öldürülmek istendiğini öne sürdü.

Allah'ı sevmenin ve Peygamber'i tanıtmanın suç olduğu dönemleri yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, nice ulemanın Ulus meydanında idam edilmesinin, "Yezidlerin yaşadığını gösterdiğini" aktardı. Tunceli'de Şeyh Selahattin Efendi ve arkadaşlarının öldürülmelerini hatırlatan Yılmaz,"Çoluk çocuk demeden bomba yağdıran kadın ın ismine Sabiha Gökçen dendiğini ve isminin de havaalanına verildiğini" anlattı.

"MENDERES BAĞDAT PAKTI YÜZÜNDEN ÖLDÜRÜLDÜ"

"Yezidlere" karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğinin önemine dikkat çeken Yılmaz, Adnan Menderes'in 3 nedenden dolayı "şehit edildiğini" ifade etti: "Birincisi Anadolu tüccarını Koç'un karşısında desteklemesi, ikincisi Avrupa'ya sürülen Osmanlı torunlarına sahip çıkması, üçüncüsü ilk İslam birliğinin adımı olan D-4'leri kurması."

Menderes'in Bağdat Paktı'na imza attığını anımsatan Yılmaz, Dışişleri Bakanı'ndan Maliye Bakanı'na bu pakta imza atan herkesin öldürüldüğünü kaydetti.

"10 MİLYON DOLARI DEĞİL, HİCRETİ SEÇTİM"

28 Şubat sürecinde kendisi ile birlikte 3 bağımsız milletvekiline, oy vermeleri halinde 10 milyon dolar teklif edildiğini iddia eden Yılmaz, bunu kabul etmeyerek 'kutlu hicreti' seçtiklerini ileri sürdü.

28 Şubat sürecinde amacın dinin yok edilmesi olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Çoğu aldatılmış, kandırılmış, ben biliyorum. Hükümetin bunları ayıklaması lazım. Çünkü çok iyi propaganda yaptılar. Dediler vatan elden gidiyor, milliyetçi gençleri kandırdılar. Dediler din elden gidiyor, dinde hassas cemaatleri kandırdılar. Dediler Laiklik-Kemalizm elden gidiyor, o kesimi aldattılar" diye konuştu.

"ALLAH, ÇEVİK BİR'E DE HİDAYET VERSİN"

Dönemin Başsavcısı Vural Savaş ile Ergenekon'a göndermede bulunan Yılmaz, "Ergenekon çeteleri bizle savaşsaydı kazanırdı ama onlar savaşı Allah'a açtılar. Allah da bellerini kırdı. Dün Sincan sokaklarında tank yürütenler bugün gardiyanların önünde baş selamı veriyorlar. Bunu Allah'tan başkası yapamaz. Bizim kimseye kinimiz yok, Allah Çevik Bir'e de hidayet versin. İslam'a düşman olmadıkları sürece. Kamusal alana Allah giremez, sen kimsin ki haydut? Yani başörtüsü, ne oldu şimdi. Tabi bunlar piyon, inşallah savcılık bunları ayıklar" ifadelerini kullandı.


CİHAN

Bu haber toplam 4860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri