Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O fotoğraf karesindeki gözlerden kaçan ayrıntı!

07.03.2013 11:37
Kandil görüşmesindeki en dikkat çekici detay ise fotoğraf karesinde olmayan isimler...
BDP'li milletvekillerinin, PKK'nın Kandil 'deki elebaşı Murat Karayılan 'la görüşmesine ilişkin fotoğraf yayımlandı. İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın, Kandil'deki PKK'lılara yazdığı mektubu götürenBDP heyeti nin, örgüt yöneticileriyle buluştukları toplantının fotoğrafları, örgüt çizgisindeki yayın organlarında yer aldı. 
 
Kandil görüşmesinde elebaşı Murat Karayılan , KCK davasının bir numaralı sanığı Sabri Ok, BDP'li Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Ahmet Türk, Aysel Tuğluk'un yer aldığı görülüyor. Kandil görüşmesindeki en dikkat çekici detay ise fotoğraf karesinde olmayan isimlerdi. Terör örgütündeki "çekişme" fotoğrafta ortaya çıktı.
 
Geçen hafta 'silah bırakma" ve "sınırdan çekilme" konusunda karşı görüş açıklayan PKK yöneticileri Cemil Bayık'la Duran Kalkan, BDP'lilerle aynı kareye girmedi. Ayrıca örgütün Bahoz Erdal kod adlı Suriyeli Fehman Hüseyin de görüşmeye katılmadı. İddiaya göre, "silah bırakma"ya karşı çıkan Duran Kalkan "Kesin adımlar atılmadan masaya oturmam. Bunların başında Öcalan'a özgürlük geliyor" diyerek görüşmeye katılmadı. Daha önceden Fehman Hüseyin gibi radikal ve sürecin dışında hareket edebilecek isimlerin cephe gerisi olarak adlandırılan bölgelere çekileceği iddia edilmişti. 
 
İMRALI'YA YENİ HEYET
 
Bu arada bir televizyon kanalına konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İmralı'ya gidecek 3.heyetin önümüzdeki hafta belli olacağını söyledi. Kandil'den gelecek cevabın İmralı'ya ulaştırılacağını belirten Ergin, bu görüşme sonrasında daha somut bir eylem planı oluşturulacağını kaydetti. 


 

Bu haber toplam 2060 defa okunmuştur
Bu günler inşallah geçer
kazım
Eli kanlı insanları resimde bile olsa görmek çok can sıkıcı
07 Mart 2013 Perşembe 14:33
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri