Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O fotoğrafları savcı çekmiş!

28.03.2011 11:27
Ayhan Çarkın’ın, Uğur Dündar’ın sunduğu “Arena” programında gösterilen ve 'katiller çekti' dediği Susurluk kazasına ait fotoğrafların savcılıkça çektirildiği ortaya çıktı.

Eski  Özel Harekâtçı Ayhan Çarkın’ın “Katili ele verecek fotoğraf” diye iddia ettiği, Uğur Dündar’ın sunduğu “Arena” programında gösterilen Susurluk kazasına ait fotoğrafların savcılıkça çektirildiği ortaya çıktı.

Polis tarafından gözaltına alınmadan önce Taraf’a konuşan Ayhan Çarkın’ın, Abdullah Çatlı’nın öldüğü Susurluk kazasıyla ilgili olarak “Herkes o kazanın nasıl olduğunu görecek. Kaydı var. Arena programında bir foto çıkmıştı. Çıktı hemen geri çektiler o fotoyu. O fotoyu kim çektiyse cinayeti o işledi” iddialarının gerçeği tam olarak yansıtmadığı ortaya çıktı. Çarkın’ın söz ettiği fotoğrafların kazadan sonra soruşturmayı yürüten dönemin Susurluk savcısı tarafından olay yeri tesbiti için çektirildiği öğrenildi.

Fotoğraflar, o dönemde Arena programında yayınlamıştı. Arena programının yetkilileri kaza yapan aracın içinden görüntü olmadığını belirterek, “Savcılığın olay yeri tutanaklarında bulundurulması için kazanın dışarıdan çekilen fotoğraflarını yayınladık. Televizyon programı olduğumuz için yayınladığımız fotoğrafı geri çekmek gibi bir olanağımız yok. Ayrıca bize gelen fotoğraflarda aracın içinde bulunanların görüntüleri yoktu” açıklamasını yaptı.

TARAF 

Bu haber toplam 2546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri