Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O gazeteci bulundu!

03.02.2014 18:29
Cem Küçük’ün,emniyet cuntasının emrine giren çok okunan yazarlardan biri: ‘Şu hayatımda Tayyip’in inleyerek çöktüğünü ve bittiğini görmek en büyük arzum’ diyor'dediği kişi belli oldu.

Geçtiğimiz ay Yeni Şafak’taki köşesinde Cem Küçük, emniyet cuntasının emrine giren çok okunan yazarlardan birinin Başbakan hakkında şu tehditi savurduğunu yazmıştı:

“Emniyet-yargı cuntasının kara ve gri propaganda amacıyla kullandığı gazetecilerle darbeci polis şefleri ve savcılar artık görüşmüyor. Fakat bu sefer de devreye cuntanın sözde sivil ayağı giriyor. Ayrıca bu sivil ayakla görüşen ve çok okunan yazarlardan birinin, ‘Şu hayatımda Tayyip’in inleyerek çöktüğünü ve bittiğini görmek en büyük arzum’ dediği biliniyor.”

Kulislerde 6 gazetecinin isminin konuşulduğunu yazmıştık.

Şimdi de o ismi açıklıyoruz.

O İSİM AHMET HAKAN

“Şu hayatımda Tayyip’in inleyerek çöktüğünü ve bittiğini görmek en büyük arzum” diyen isim Hürriyet yazarı Ahmet Hakan. Bu sözleri iddialara göre Başbakanlık Teftiş Kurulu raporlarına da girdi.

YILMAZER’LE FOTOĞRAFLANDI

Yine iddialara göre Ahmet Hakan’ın paralel yapının elemanlarından emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer’le görüşmeleri de fotoğraflandı. Cuntaya çalışan Nazlı Ilıcak, Ali Fuat Yılmazer’le ilişkisini itiraf etmişti. Ahmet Hakan’ın “cemaat tetikçisi”ne dönüşmesinde Ali Fuat Yılmazer’le yaptığı görüşmenin etkili olduğu tahmin ediliyor.

Bugün Yeni Şafak’ta Cem Küçük’ün yazısı Ahmet Hakan’ın da cuntacılarla işbirliği gerekçesiyle yargılanacak isimler arasında olduğunu gösteriyordu.

(Medyagündem)

Bu haber toplam 3178 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri