Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O Hanım Niye Aday Değil!..

05.05.2011 13:52
Başbakan Erdoğan, Kastamonu mitinginde CHP ve MHP'nin "seks kasetlerini" gündeme getirdi...

Başbakan Erdoğan, Baykal'ı işaret ederek “Beline hâkim olamadı, ama yine milletvekili adayı. Peki hanım milletvekili ne oldu. Suçlu o mu” diye sordu. Erdoğan, skandalla ilgili "özel alan” yorumuna da tepki gösterdi: “Bu genel bir ahlaksızlıktır”

Başbakan Tayyip Erdoğan, Kastamonu'da, kaset olayları ile ilgili olarak hem CHP'ye hem de MHP'ye yüklendi.

Kemal Kılıçdaroğlu kendisinden önceki (Baykal) beline hâkim olamadı, genel başkanlıktan gitti. Ama şimdi yine milletvekili adayı. Peki hanım milletvekili ne oldu?

(Nesrin Baytok) Onu aday yapmadılar. Suçlu 0 mu? İkisi de suçlu değil miydi? Ama bu medya, bu siyasiler böyle bir hareket için “insanın özeline karışıyorlar' diyor. Kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel diyorsunuz. Bu Özel değil; bu genel genel. Bu genel, bir ahlaksızlıktır.

Sayın Bahçeli, “AK Parti iktidarı insanların özeline giriyor” diyor. Çünkü kendi adamlarının da bu tür kasetleri çıkmaya başladı. O da rahatsız olmaya başladı. Böyle özel olur mu Allah aşkına? Peki özeldi de, niçin bu milletvekillerini istifa ettirdin?

Bu toplumun ahlak değerlerine bizim eskimez değerlerimize ters düşenler noktasında herkes eline, beline diline hâkim olacak. Ve onun için Sayın Kılıçdaroğlu böyle bir skandal kasetin genel başkanıdır. Yoksa nerede onun genel başkanlık haddine mi yahu. Böyle bir kaset çıkmasa Kılıçdaroğlu mu vardı?

BAYKAL'DAN YORUM YOK

Başbakan Erdoğan'ın "beline hakim olamadı" diye eleştirdiği Deniz Baykal, "boşverin bu gibi şeyleri, o bunu demiş, bu şunu demiş, boşverin bunları" dedi. 

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri