Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O iddiaya soruşturma!

22.05.2012 16:00
Kros yarışmasında dereceye giren başörtülü lise öğrencisinin ödülü kendisine verilmedi iddiasına soruşturma açıldı

Domaniç Kaymakamı Mehmet Boztepe, ilçede 19 Mayıs'ta düzenlenen okullar arası kros yarışmasında dereceye giren başörtülü lise öğrencisinin ödülünün arkadaşına verildiği iddiasına ilişkin, ”İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ali Kardeş hakkında disiplin soruşturması başlatıldı” dedi.

Domaniç Kaymakamı Mehmet Boztepe, yarışmadan sonra İmam Hatip Lisesi öğrencisi Şeyma Bilge ve babası Turgut Bilge ile görüştüğünü söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ali Kardeş'in, yarışmada dereceye girdiği halde Bilge yerine ödülünü arkadaşına verdiğini öğrendiğini belirten Boztepe, şöyle konuştu: ”Olayı öğrendikten sonra hem öğrenci hem de babasıyla görüştüm. Ödülünü ilk iş günü olan bugün ya makamımda ya da okulunda arkadaşlarının yanında verebileceğimi söyledim. Öğrencimizin isteği doğrultusunda bugün okuluna giderek, sınıfta ödülünü teslim ettim. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ali Kardeş hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.” -İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ali Kardeş- Kardeş de, gazetecilere yaptığı açıklamada, önceki yıllarda yaşanan sıkıntılardan dolayı başörtülü öğrenciye ödülünü vermekten çekindiklerini söyledi.

İmam Hatip Lisesi Müdürü'nün ödül töreni öncesi kendisine, ”Başörtüsünden dolayı sıkıntı olur mu?” diye sorduğunu dile getiren Kardeş, şunları kaydetti: ”Bu soru üzerine, geçmiş dönemlerde yaşadıklarımızdan dolayı sıkıntı olabileceğini söyledim. Bu yüzden o törende başka bir öğrenci ödülü aldı. Bunu ailesine anlattık. Ailesi doğal karşıladı. Daha sonra ödülü törenle okulda verildi. Böyle bir şey olmasa daha iyi olurdu. Herkesten çok özür dilerim. 12 yıldan beri buradayım. Geçmişte yaşadıklarımızın verdiği çekingenlikle oldu.” Şeyma Bilge ise yarışmada 3'üncü olduğunu, 'başörtüsünden dolayı sıkıntı olabilir' diye ödülünü bir arkadaşının aldığını anlatarak, ”Aramızdaki tatsızlık, okuldaki törende çözüldü. Olay basına çok abartılı şekilde yansıdı. Bundan dolayı çok üzüldük” dedi.


 

Bu haber toplam 1392 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri