Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O Mektubu kim verdi?

22.02.2011 08:18
Soner Yalçın'ın CHP'ye yazdığı mektup onun eline nasıl geçti? Şamil Tayyar açıkladı...

Soner Yalçın'ın CHP'li Baki Özilhan'a yazdığı o mektup Şamil Tayyar'ın eline nasıl geçti?
Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz, dünkü yazısında bu soruyu yöneltip "savcı mı polis mi?" verdi diye sormuştu.
Şamil Tayyar, bu soruyu "meslek adına utanç verici" olarak niteledi.
Tayyar, "Burada dehşet verici olan o mektubu kimin verdiği değil, o mektuptaki dehşet verici ifadelerdir, bazı yazarlara kurulan tuzaktır" dedi.
Ardından da "haber kaynağı kutsaldır" hatırlatmasını yapıp, "ama madem merak ediyorsunuz söyleyim mektubu kimin verdiğini" diyerek o mektubun kendisine kim tarafından ulaştırıldığını açıkladı.

İşte Şamil Tayyar'ın yazısından önemli bölümler:

"Soner Yalçın’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdığı mektubu deşifre ediyorum, koro halinde saldırıyorlar: Şamil Tayyar’a bu mektubu kim verdi? Savcı mı polis mi?

Meslek adına utanç verici

(...) HÜRRİYET NERDEN BULDU?

Ben mektuptan birkaç cümle okumuştum, neredeyse tamamını Hürriyet yayınladı. Hürriyet’te yayınlanan bölümlerin bir kısmı, benim açıklamamda yoktu. Radikal’in dünkü manşeti yine Oda TV baskınıyla ilgili özel haberle kaplanmıştı. Milliyet’te, Vatan’da da benzer haberler vardı.

Peki siz o bilgileri hangi savcı ve polisten aldınız, siz açıklar mısınız? Yoksa sizin belge üretim merkeziniz mi var? Soruşturmanın, özel hayatın veya haberleşme özgürlüğünün gizliliği nerde kaldı?

O BELGEYİ VEREN...

Yine de merakınızı gidermek adına, sorunuza cevap vereyim. Yayınladığım mektup soruşturmanın bir parçası mı, polisin veya savcının elinde var mı bilmiyorum. Mektubun tarihi, soruşturma öncesine ait. Ülke TV’de söylemiştim, tekrar edelim, mektubu bana yurtsever bir CHP’li gönderdi.


Şamil Tayyar'ın yazısının tamamına burdan ulaşabilirsiniz...
 

Bu haber toplam 1926 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri