Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O muhtarı bakın ne için öldürmüşler

30.04.2015 11:37
Güneydoğu'da halk üzerindeki baskını artıran terör örgütü PKK, köy muhtarını o ziyaretten bir gün sonra öldürdü.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz’ın önceki gün ziyaret ettiği, Eruh’a bağlı Bağgöze Muhtarı Mustafa Turhan Vali'yi misafir ettikten bir gün sonra terör örgütü PKKtarafından infaz edildi.

TERÖRİSTLER KÖYLÜLERİ HEDEF ALDILAR

Çözüm sürecinde silah bırakma aşamasına gelen PKK yaklaşan 7 Haziran seçimlerinde baraj korkusu yaşayan HDP için silahlı oy baskısına başladı. Köylere inen PKK'lılar köy muhtarlarını hedef aldı. Muhtarlara 'köyden AK Parti'ye oy çıkarsa sizden biliriz' tehdidi savuran PKK'lılar halkı 'eski günler geri döner' tehdidiyle baskı altına almaya çalışıyor.

SABAHA KARŞI ÖLDÜRDÜLER

PKK'nın tehditlerine rağmen çözümden yana tavır alan Bağgöze Köyü muhtarıve geçici köy korucusu 42 yaşındaki Mustafa Turhan, sırf  valiyi köyünde ağırladığı için, bir gün sonra sabaha karşı otomobilinin yanında uzun namlulu silahla vurularak öldürüldü. Muhtar Mustafa Turhan'ın ölüm haberini aldıktan sonra olay yerine koşarken düşerek ağır yaralanan dayısı Osman Oguz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz Eruh'ta KOSGEP tarafından ilk kez düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminde 30 kişiye sertifikalarını vermişti. Vali Tutulmaz daha sonra köyleri dolaşıp vatandaşlarla sohbet etmişti. Tutulmaz'a ilginin büyük olması PKK'yı rahatsız etti.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK SİLAHLA BASKI KURUYOR

Kuzey Irak ve Suriye’de IŞİD’e karşı savaşmak üzere gönderilen PKK’lılar aldıkları eğitimin ardından Türkiye’ye dönmeye başladılar. Teröristlerin 10’arlı gruplar halinde Türkiye’ye gönderildikleri öğrenildi. PKK’lılar, ağırlıklı olarak seçim için ‘saha çalışması’ yapacak.

Muhtar Mustafa Turhan, öldürülmeden bir gün önce Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal'ı köyünde ağırlamıştı. (AKŞAM)

 
Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri