Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O terörist de kanser hastası çıktı!

13.12.2012 14:08
Gaziosmanpaşa'da bir polis memurunun şehit olduğu saldırıda yakalanan Nurgül Acar'ın da Yenibosna'da karakola saldıran Nabiha Aracı gibi kanser hastası olduğu öğrenildi.
Gaziosmanpaşa'da meydana gelen ve polis memuru Mücahit Daştan'ın hayatını kaybettiği ve 3 vatandaşın yaralandığı eylemi gerçekleşitiren Nurgül Acar'ın geçtiğimiz cumartesi günü Yenibosna 75'inci Yıl Polis Merkezi'ne düzenlenen saldırının da faili olduğu öğrenildi.

Yenibosna 75'inci Yıl Polis Merkezi'ne 2 saldırgan tarafından geçtiğimiz camartesi günü el bombalı ve silahlı saldırı yapılmıştı.Polisin teröristlere kaşılık vermesi ile 1 saldırgan yakalanmış biri ise olay yerinden kaçmıştı.

KANSER HASTASI

O eylemden kaçan kişinin Gaziosmanpaşa'da polis memuru Mücahit Daştan'ı 5 kurşunla vurarak şehit eden ve 3 vatandaşı yaralayan Nurgül Acar olduğu öğrenildi.

Yasadışı terör örgütü DHKP-C'nin kanlı eylemlerinde kanserli hastaları kullandığı ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusuna devam edilen Nurgül Acar'ın göğüs kanseri olduğu ve bir göğsünü aldırdığı öğrenildi. Ayrıca Acar'ın üzerinde yapılan aramalarda 63 adet mermi bulunduğu öğrenildi.

CANLI BOMBA OLMASINDAN KORKUYORDU

Öte yandan 75'inci Yıl Polis Merkezine düzenlenen bombalı ve silahlı saldırda yaralı ele geçirilen Nebiha Aracı için Okmeydanı Hastanesi önünde önceki günki eylemde çıkan olaylar sonrası gözaltına alınan 18 kişi arasında Berk Ercan'ın da olduğu öğrenildi.

Berk Ercan daha önce babası İsmail Ercan'ın medyaya yansıyan isyanı ile gündeme gelmişti. Baba İsmail Ercan oğlunun sol terör örgütü tarafından kandırlıdığını ve canlı bomba olarak kullanılmasından koktuğunu dile getirmişti.

Berk Ercan önceki gün terör polisi tarafından gözaltına alındı. Berk Ercan ve gözaltına alınan diğer 17 kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları devam ediyor.

YUNANSİTAN'DA EĞİTİM ALMIŞ

Edinilen bilgilere göre, Nurgül Acar 2005 yılında Ege'den tekneyle Yunanistan'a geçti. Yunan istihbaratı tarafından da bir dönem kapatılması gündeme gelen ünlü PKK kampı Lavrion'na gönderildi. Acar burada eğitim aldı, ardından da eylem yapmak için Türkiye'ye gönderildi.

Örgütün dönercisi

Ege'den üçerli ve dörderli gruplar halinde Yunanistan'a giden terör örgütü sempatizanlarının, Yunan istihbaratı tarafından farklı şehirlere yerleştirilerek gündüz dönercilik gibi insanların yoğun olarak rağbet gösterdiği işletmelerde çalıştırıldığı, geceleri ve yılın belli zamanlarında da kırsal alanda silah ve bomba eğitimi aldıkları öğrenildi. Nurgül Acar'ın da örgüt üyeleri için açılan bir dönercide çalıştığı, Lavrion Kampı'nda da silah eğitimi aldığı bilgisine ulaşıldı.

Açılan dükkanların gelirleriyle de örgüte lojistik ve para kaynağı sağlandığı tespit edildi. Nurgül Acar'ın Grup Yorum solistlerinden birinin akrabası olduğu öğrenildi. Grup Yorum üyelerinden bazıları DHKP-C davasında tutuksuz olarak yargılanıyor. 
Bu haber toplam 7814 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri