Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O teröristin çok ilginç bağlantısı!

20.11.2011 09:38
Mersin'de yakalanan PKK'lılardan birinin İsrail bağlantısına işaret eden detaylara ulaşıldı.

Mersin'de yakalanan 8 PKK'lıdan Yıldızbakan'ın, Mavi Marmara baskınından bir gün önce İskenderun'daki kışlaya saldıran ekipte olduğu ve İsrail'le bağlantısı bulunduğu iddia edildi.

Mersin Aydıncık'tamobilyayüklü bir kamyona düzenlenen operasyonla yakalanan PKK'nın Amanoslar yapılanması Antalya grubunun sözde lideri Kenan Yıldızbakan'ınİsrailbağlantısına işaret eden detaylara ulaşıldı. Yakalanan gruptaki PKK'lı teröristlerden biri olan Barış Kızılçay'ın "Yıldızbakan'ın İsrail'e gidip geldiğini, İsrail'de sevgilisinin evinde kaldığını biliyorduk" dediği öğrenildi. 30 Mayıs 2010'da, İskenderun'daki Şehit Remzi İlboğa Kışlası'nda askerlerin nöbet değişimi sırasında roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılanterörsaldırısında 7 asker şehit düştü. Saldırının, İsrail'in 31 Mayıs'taki kanlı Mavi Marmara baskınından 1 gün önce, Mavi Marmara'nın İsrail karasularına yakınlaştığı sırada olması 'İskenderun saldırısında İsrail parmağı da var' iddialarına yol açmıştı.

'18 ay sonra ipucu'

İskenderun'daki saldırıdan 18 ay sonra Mersin'deki son operasyonda yakalanan PKK'lı terörist Barış Kızılçay, Kenan Yıldızbakan'ın İsrail ilişkisine ilişkin bilgi verdi. "Özgür Murat" kod adlı Barış Kızılçay, İskenderun saldırısında bizzat yer alan "Fırat Siverek" kod adlı Kenan Yıldızbakan'ın İsrail'e gidip geldiğini ve İsrailli bir kadının evinde kaldığını söyledi. İskenderun'daki eylemi Kenan Yıldızbakan ile "Sefkan Amed" kod isimli Cengiz Nergiz'in gerçekleştirdiğini söylediği belirtilen Kızılçay'ın şu bilgileri verdiği öğrenildi: "Roketatarı Sefkan, M-16' yı ise Fırat'ın kullandığını kendilerinden dinledim. İskenderun eyleminin İsrail tarafından yaptırıldığı yönünde haberler çıkması örgüt içinde rahatsızlık yarattı. Ben somut olarak, eylem İsrail istihbaratının işidir diyemem fakat ister sohbetlerde isterse Fırat arkadaşın İsrail'deki yaşantısı ayrıca bir İsrailli bir kadınla İsrail de kalması belli bir noktada İsrail halkını destekleyen sohbetleri göze çarpmaktaydı" dedi.

MİT'E bilgi verildi

Kenan Yıldızbakan'ın da "Evet İsrail'e gittim. İnşaat işiyle uğraşıyordum. Bu yüzden gittim" dediği öğrenildi. İstihbarat Daire Başkanlığı Kenan Yıldızbakan'ın ülkeye giriş çıkışlarını incelemeye aldı. İddialara ilişkin ayrıntılar MİT ile de paylaşıldı.

'Bu kadar tesadüf içimize kurt düşürdü'

Konuyla ilgili olarak bilgi veren üst düzey bir emniyet yetkilisi ise şunları söyledi: "Henüz somut bir şey yok her şey tesadüfmüş gibi görünüyor. Fakat bu kadar tesadüfün ardı ardına gelmesi yine de zihnimize kurt düşürüyor. Hukukta; 'hayatın olağan akışına ters' ilkesi vardır. Burada da aynı durumu görüyoruz. PKK'lı bir tetikçi, 7 şehitli bir eylem... Tam da Mavi Marmara'nın ilişkileri gerdiği bir dönemde... Sonra anlıyoruz ki PKK'lı tetikçi İsrail'e gidip geliyor, orada kalıyor ve orada bir sevgilisi var. Bu bağlantıyı inceliyoruz."
SABAH GAZETE
 

Bu haber toplam 1746 defa okunmuştur
ŞAŞILACAK BİR ŞEY YOK
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Şaşılacak bir şey yok.Terör bu ülkede devlet içinde yuvalanmış derin yapılar tarafından yönetiliyor.O yapılar da israil ile bağlantılı.Terörün amacı ne ülkeyi bölmek ne de ayrı bir devlet kurmak.Terörün amacı Türkiyenin bölgesel bir güç olmasını önlemek.Bölgesel güç olan bir Türkiye islam dünyasının doğal lideridir.Bunu engellemek mümkün olmadığından yahudi lobisi devlet kurumlarına sızarak devleti içten çökertme siyaseti uyguluyor. Gayretleri boşunadır.
20 Kasım 2011 Pazar 10:34
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri