Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Hiçbir zaman İslam ile savaşmadık"

24.09.2014 18:28
ABD Başkanı Barack Obama BM Genel Kurulu’nda konuştu. Dünya için önemli birçok gündem maddesine değinen ABD Başkanı'nın başlıca ele aldığı konu terördü.
 

 

Barack Obama benzer şekilde Boko Haram ve El Kaide’nin de verdiği zararlardan bahsetti.

Obama konuşmasına şöyle devam etti.

"ABD İslam’la savaşta olmayacak, olamaz. İslam barışı öğretiyor. Müslüman dünyası adalet çağrısı yapan bir din. Milyonlarca Müslüman bizim ülkemizde yaşıyor. Bu yüzden hiçbir zaman İslam ile savaşa girmeyeceğiz. Bu sadece bizi bölmeye yarar” şeklinde konuştu. Biz dört gruba odaklanmalıyız. İlk Önce IŞİD… Bu grubu bir an önce durdurmalıyız. Bu örgüt kadınlara tecavüz etmiş, çocukları katletmiş, kafa keserek insanları öldürmüştü. Hiçbir vicdan bu suçları haklı görmez. ABD bu ölüm şebekesinin üstesinden gelmek için uluslararası bir koalisyonla çalışmaktadır. Burada hedef Iraklılara yardımcı olmaktır. Bu örgütün finansmanını keseceğiz. bugün dünyaya sesleniyorum bu örgütü durdurmak için.

"İkinci mesele dünya özellikle Müslüman toplumlar El kaide ve IŞİD gibi örgütletin ideolojisini reddetmeli. Hiçbir çocuğa Yahudi, Müslüman ya da Hristiyan diye hiçbir insandan nefret etmesi öğretilmemeli. Genç beyinlerin böyle bir ideolojiyle yıkanması önlenmeli. Sosyal medyada gençler intihar eylemcilerine dönüştürülüyor. "

Müslüman dünyasındaki gençlere de seslenen Obama “Doğrudan eğitime temel alan bir vizyona dayanıyorsunuz. Sizi bu yoldan çıkaranlara aldanmamalısınız." dedi.

Bu haber toplam 2564 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri