Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'dan rehine ölümleri açıklaması

23.04.2015 19:19
ABD, Ocak ayında Afganistan-Pakistan sınırında El-Kaide'ye karşı yapılan operasyonda bir ABDli ve bir İtalyan rehinenin de öldüğünü açıkladı

 

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, Ocak ayında Afganistan-Pakistan sınırında El-Kaide'ye karşı insansız hava araçlarıyla yapılan operasyonda iki rehinenin de öldüğünü açıkladı.

Obama, rehinelerden birinin Warren Weinstein isimli bir ABD vatandaşı, diğerinin ise Giovanni Lo Porto adlı bir İtalyan olduğunu duyurdu.

"TÜM SORUMLULUK BENİM"

Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenleyen Obama, ölen rehinelerin ailelerine taziyelerini sunadu. Operasyon anında rehinelerden haberleri olmadığını vurgulayan Obama "Terörle mücadele operasyonlarımızla ilgili tüm sorumluluğu üstleniyorum. Olanlardan dolayı üzüntülü olduğumu belirtiyorum" dedi.

Beyaz Saray, rehinelerin hayatını kaybettiği operasyonda, ABD'li El Kaide lideri Ahmed Faruq'un da öldüğünü duyurdu.

ÖLEN İKİ REHİNE

ABD'li müteahhit Weinstein yedi sene çalıştığı Pakistan'da, Ağustos 2011'de Lahor kentindeki evine giren silahlı kişilerce kaçırılmıştı. Pakistan'da kaybolan İtalyan yardım görevlisi Lo Porto'dan ise Ocak 2012'den beri haber alınamıyordu.

Bu haber toplam 1852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri