Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'dan öldürülen 3 Müslüman gençle ilgili açıklama

14.02.2015 00:53
Obama, Chapel Hill'de öldürülen 3 Müslüman gençle ilgili bir açıklama yaptı.

Obama yaptığı yazılı açıklamada, Kuzey Carolina'nın Chapell Hill kasabasında, Deah Barakat, Yusor Muhammed Ebu Salha ve Razan Muhammed'in "acımasız ve gaddar biçimde"öldürülmesiyle ilgili Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI), dün soruşturma başlattığını kaydetti.

FBI DA DEVREDE

Yerel yetkililerin devam eden soruşturmalarına ek olarak FBI’ın da bu konuda federal kanunların ihlal edilip edilmediğini belirlemek için adımlar attığını belirten Obama, "ABD’de hiç kimse, kim olduğu, görünüşü veya ibadet şekli nedeniyle hedef alınmamalı" ifadesini kullandı.

"HEPİMİZ TEK BİR AMERİKAN AİLESİYİZ"

Eşi Michelle Obama ile birlikte kurbanların ailelerine başsağlığı dileğinde bulunan Obama, açıklaması şöyle sürdürdü:

"Bu genç Amerikalıların cenazesindeki çok büyük katılımda gördüğümüz gibi, hepimiz tek bir Amerikan ailesiyiz. Ne zaman aramızdan biri vaktinden önce bizlerden alınırsa, onların nasıl yaşadığını hatırlayacağız ve kurbanlardan birinin sözleri de bizlerin yaşantısına ilham olmalı: 'Amerika’da büyümek bir nimet.' Yusor söyledi geçenlerde. Nereden geldiğiniz fark etmez. Birçok farklı yerden, farklı geçmişten ve dinden gelen birçok farklı insan var ama burada hepimiz biriz."

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri