Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı

28.07.2014 18:10
Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlayan ABD Başkanı Obama, ramazanın insanların birbirlerine karşı yükümlülüklerini pekiştirmek olduğunu söyledi.

Obama'nın "Tartışmasız en büyük müttefikimiz" dediği İsrail, Ramazan ayı dinlemeden 20 gün içinde Gazze'de 1000 kişiyi katletmişken ABD Başkanı Obama tüm müslümanlara "Huzurlu ve neşeli bir bayram" temennisinde bulundu. 

ABD Başkanı Barack Obama, ABD ve dünya genelindeki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

"EN SICAK DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ"

Obama, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "ABD ve dünya genelindeki Müslümanlar Ramazan Bayramı'nı kutlarken, ben ve (eşim) Michelle, onlara ve ailelerine en sıcak dileklerimizi iletiyoruz" ifadesini kullandı.

"RAMAZAN YÜKÜMLÜLÜKLERİ PEKİŞTİRİR"

Ramazan ayının oruç, derin düşünme, ruhani yenilenme ve yoksullara yardım zamanı olduğunu belirten Obama, "Ramazan Bayramı, ramazan ayının tamamlanması anlamına gelirken, aynı zamanda da insanlık olarak bizi birleştiren ortak değerleri anmakta ve tüm dinlere mensup insanların, yoksulluk, çatışmalar ve hastalıklardan etkilenenler başta olmak üzere birbirlerine karşı yükümlülüklerini pekiştirmektedir"değerlendirmesinde bulundu.

"HUZUR VE NEŞE İÇİNDE.."

Obama, mesajında şunları kaydetti: "ABD'de de Ramazan Bayramı, ülkemizin dokusunu inşa etmede ve demokrasimizi güçlendirmede Müslüman Amerikalıların sayısız başarıları ve katkılarını bize hatırlatıyor. Bu nedenle de hem burada hem dünya genelinde, tüm dinlere mensup insanların refaha erişim haklarını koruma ve geliştirmede onların yanında yer alıyoruz. Yönetimim adına, ABD ve dünya genelindeki Müslümanlara bayramlarını huzur ve neşe içinde kutlamalarını diliyoruz. Ramazan Bayramınız mübarek olsun."

Bu haber toplam 1736 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri