Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'nın eşini eleştiren spiker kovuldu, kimse 'basın özgürlüğü' demedi

15.03.2015 01:17
İspanya'da Michelle Obama'ya "Maymunlar Gezegeni oyuncusu" benzetmesini yapan İspanyal sunucu kovuldu. Hiçbir kesimden 'basın özgürlüğüne darbe indi, kaygılıyız' açıklamasının yapılmaması manidar karşılanıyor.

Program sunucusu Rodner Figueroa, İspanya'nın Univision kanalında yayınlanan "El Gordo y la Flaca" adlı eğlence programında açıklamalarda bulundu. Canlı olarak yayınlanan program sırasında modaya dair konuşma yapan Figueroa, Michelle Obama'yı iğneleyici bir şekilde eleştirdi.

FİLM OYUNCUSU BENZETMESİ YAPTI, KOVULDU

Figueroa eleştirileri sırasında Michelle Obama'nın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin kendilerini makyajla farklı kişilere dönüştürdüğünü kaydederek,"Dikkatli bir şekilde izleyin. Michelle Obama, Maymunlar Gezegeni filminin oyuncuları gibi görünüyor" dedi.

Programın bir diğer sunucusu Lili Estefan, Figueroa'nın gülerek yaptığı bu yorum üzerine "Neler söylüyorsun" diyerek araya girmeye çalıştı. 

KANALDAN AÇIKLAMA

Olayın ardından Univision kanalından yapılan açıklamada, Figueroa'nın yorumunun ayıplanacak bir boyutta olduğu kaydedilerek, kanalın değerleri ya da görüşü olarak yansıtılmaması gerektiği ve sunucunun işine son verildiği ifade edildi. Program sunucusu Rodner Figueroa, 2014 yılında gündüz kuşağında yayın yapan programlara verilen Daytime Emmy Ödülü'nü kazanmıştı. 17 yıldır Univision kanalında çalışan Figueroa, El Gordo y la Flaca adlı programı 2000 yılında sunmaya başlamıştı.

Bu haber toplam 2458 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri