Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'nın o videosu yayınlandı

08.03.2012 11:16
ABD seçimlerinin sonucunu değiştireceği iddia edilen video yayınlandı.

Muhafazakar gazeteci ve blogger Andrew Breitbart, elinde seçimlerin sonucunu değiştirecek bir video olduğunu iddia ediyordu. Ancak Breitbart videoyu açıklamadan, beklenmeyen bir şekilde hayatını kaybetti.

Gazetecinin yayınlayacağını söylediği video nedeniyle öldürüldüğü konusunda komplo teorileri konuşulmaya başlanmışt ki sözü edilen video internette yayınlandı.

OBAMA EYLEMDE KONUŞUYOR

1991 yılına ait videoda, o zamanlar Harvard'da hukuk eğitimi alan Obama, fakültenin ilk siyahi profesörü olan Derrick Bell'e verilen bir destek gösterisinde konuşuyor. Bell, o sıralar, fakülteye siyahi kadın çalışan alınması için mücadele veriyordu.

Obama'nın konuşmasında Bell'in akademik uğraşlarına yaptığı övgü ve verdiği mücadeleye destek dışında bir bir şey yok. Dolayısıyla videonun Breitbart'ın iddia ettiği gibi seçimlerin sonucunu değiştirmesi beklenmiyor.

"GÖRÜNTÜLERLE OYNANMIŞ, YENİLERİ GELECEK"

Ancak Breitbart'ın finanse ettiği bir internet sitesinde, görüntülerle oynandığı ve videonun yeniden elden geçirildiği iddia edildi. Siteden ayrıca Obama'nın yeni videolarının yakında yayınlanacağı duyuruldu.


 

Bu haber toplam 1832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri