Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'nın yüzüğünde 'La ilahe illallah yazıyor!

13.10.2012 13:12
ABD’de başkanlık seçimlerine üç hafta kala Barack Obama’nın Müslüman olup olmadığıyla ilgili tartışmalar yeniden başladı.

Bu seferki tartışma Başkan'ın alyansını konu ediniyor. İddialara göre Obama’nın alyansında Arapça, “La ilahe illallah” yazıyor.

 
İddiaların kaynağı muhafazakar tavrıyla bilinen World Net Daily (WND) haber sitesi.
Sitenin yazarlarından Jerome R. Corsi, bu hafta yayımlanan yazısında, Obama’nın Michelle Robinson’la evlenmeden önce daha Harvard Hukuk Fakültesi’nde bir öğrenciyken bile yüzüğünü taktığını ve bu yüzüğün arkadaşlarını kafasını karıştırdığını belirtti.
 
 
New Yorker dergisinin yayımladığı ve Obama’nın 1980’li yıllarda Occidental College’dayken çekilmiş fotoğraflarını kullanan site, Başkan’ın parmağında o zamanlar da aynı yüzük olduğuna işaret etti.
 
Yüzüğün fotoğraflarını Mısırlı İslam bilimci Mark A. Gabriel’e inceleten site yüzükte “La ilahe illallah” yazılı olduğunu öne sürdü. Gabriel, “Böyle bir yüzük takan kişi İslam inancına, dinine ve toplumuna şüphesiz çok yakındır” dedi.
 
İddiaların doğruluğunu araştıran El Arabiya ise Beyaz Saray’ın konuyla ilgili sorulara yanıt vermediğini bildirdi.
 
Obama’nın yüzüğüyle ilgili daha önce de benzer iddialar Başkan’ın gerçek babasının kimliğini soruşturan “Dreams of my Real Father” belgeselinin yapımcısı Joel Gilbert tarafından ortaya atılmıştı.
 
 
Bu haber toplam 18846 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri