Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obamaya Müslüman Danışman

29 Ocak 2009 / 08:10
ABD'nin dahi Müslümanı Rashad Hussain'ı Obama Kaptı

Emrullah Büyükaslan ve Kemal Bozkurt'un haberi

 

ABD Başkanı Barack Obama Beyaz Saray'a dahi bir Müslümanı dahil etti.

 

Başkanın yardımcı hukuk danışmanı olarak göreve başlayacak olan Rassad Hussain'ın gözkamaştıran biyografisini istifadenize sunuyoruz.

 

1978 doğumlu olan Rashad Hussain, doktorasını Yale Üniversitesinden, master egitimini kamu yönetimi üzerine Harvard Üniversitesinde, 4 yillik lisans egitimini ise yüksek dereceyle psikoloji ve siyasal bilimler üzerine Kuzey Karolina Üniversitesinden 2 yıl içersinde aldı.  Aslen Hindistanli olan Hussain Teksas eyaletinin Plano şehrinde yaşıyor.

 

Rashad Hussain lisans eğitimi olan psikoloji alanındaki yapmış olduğu araştırma tezini (Bing bang evrensel bilim teorisindeki Allahın varlığını ima etme üzerine) yüksek başarıyla aldı. Rassad Hussain ayrıca Harvard Üniversitesinde Yakın Doğu lisanlari ve  medeniyetleri üzerine ayrı bir mastırda aldı.

 

Rashad Hussain, kendisini Müslüman Amerikalı olarak kabul etmekte. 2000 senesinde Demokratik Parti eski lideri olan Richard Gephardt’ın yanında stajını tamamladı ve aynı zamanda hakimler heyeti komisyonunuda kanun yapan kurumda yardımcı olarak görev aldı bu görevini Harvard ve Yale  Üniversitelerinde  okurken yaptı.

 

Rashad Hussain, Hakim Damon Keith’in sekreteri olarak Amerika Birlesik devletlerinin Detroit’teki altıncı temyiz mahkemesinde de çalışmaktadır.

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 4162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri