Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'ya neden IŞİD'i yenemiyoruz sorusu İZLE

17.11.2015 01:54
G20 Zirvesi kapanış konuşması yapan ABD Başkanı Barack Obama'ya Beyaz Saray muhabiri "IŞİD'i neden yenemiyoruz" sorusunu yöneltti.

Türkiye’nin dönem başkanlığında gerçekleştirilen G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Barack Obama, Uluslararası Basın Merkezi’nin 2 numaralı salonunda basın toplantısı düzenledi.

OBAMA'YA NEDEN IŞİD'İ YENEMİYORUZ SORUSU

Beyaz Saray muhabiri, Obama'ya "Amerika dünyanın en güçlü ordusu. Bu kötü adamları nasıl yenemiyoruz" sorusunu yöneltti.

"ASKERİ RAKİBİMİZ DEĞİL"

Obama soruya "Bizim stratejimizin ne olduğunu çok iyi açıkladığımı düşünüyorum. Söylemiş olduğum gibi bu geleneksel bir askeri rakibimiz değil. Orada bildiklerimizi tuttuğumuz süreceonların varlığını engelleyebiliriz. Ancak bu tarz şiddet içerikli gurpların varlığına son vermez bu. Bu yüzden de biz çalışması mümkün olan stratejiyi sürdürüyoruz" şeklinde yanıt verdi.

Obama'ya neden IŞİD'i yenemiyoruz sorusu VİDEO

Obama'nın konuşmalarından satır başları:

IŞİD'İN GERİ ÇEKİLECEĞİNİ GÖRDÜK

"IŞİD’i yok ediyoruz. IŞİD’in geri çekileceğini gördük. IŞİD bugün Suriye ve Irak’ta daha az toprağa sahiptir. Bu kazanımların devam etmesi gerekirse daha fazla devletin katılımı gerekir. IŞİD’i Irak ve Suriye’de yenmek yeterli değildir. Türkiye, Lübnan, Ürdün devletleri şuanda inanılmaz büyük bir yük kaldırıyor.

MÜLTECİLERE KAPIMIZI AÇMAK ZORUNDAYIZ AMA..

Bu ülkeleri mülteciler karşısında tek başına bırakamayız. Bütün ülkelerin güvenliğine önem veriyoruz. Suriyeliler de dahil olmak üzere daha fazla mülteci almaya devam ettikçe terör sorunlarının yanında mağdurlarda artıyor. Mültecilere kapılarımızı açmak zorundayız. Ama güvenliği de sağlamak zorundayız."

Bu haber toplam 1596 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri