Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey

13.07.2016 13:54
Koltuğunu bırakmaya hazırlanan Obama, beyaz polislerin ölümüne ağlasa da bugüne kadar pek çok trajediye kayıtsız kaldı.

ABD Başkanı Obama, Dallas'ta keskin nişancı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 5 polis için düzenlenen törende gözyaşlarına hakim olamadı.

Fakat bugüne kadar ne Laquan McDonald'ın ölümü, ne Tamir Rice'ın ölümü, ne San Bernardino saldırısı, ne James Foley'nin başının kesilmesi, ne de Fort Hood saldırısı Obama'yı ağlatabildi.

Geçmiş 7 yıl boyunca içinde siyahların ölümünün de bulunduğu sayısız trajediyaşanmasına rağmen halk için açık bir şekilde tek bir gözyaşı bile dökmedi.

 

OBAMA'YI AĞLATMAYAN 11 OLAY

1. Laquan McDonald'ın ölümü
ABD'nin Chicago kentinde 17 yaşındaki siyahi öğrenci Laquan McDonald bir polis tarafından vurularak öldürüldü. Obama ''oldukça rahatsız olduğunu'' belirtirken, polis memurunun McDonald'a 16 el ateş ettiğini ve hatta siyahi genç yere düştükten sonra bile ateş etmeyi sürdürdüğü belirtildiği halde tek bir gözyaşı dökmedi.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
2. Tamir Rice'ın Ölümü
Siyahilere yönelik polis şiddedi, bu kez de parkta oyuncak tabancasıyla oynayak 12 yaşındaki Tamir Rice'ı hedef aldı. Polis memuru, 2014 yılında oyuncak tabancasıyla oynayan çocuğu vurarak öldürmüştü.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
3. Eric Garner'ın Ölümü
Eric Garner vergilendirilmemiş sigara satması gerekçesiyle gözaltına alınırken polis memurları tarafından boğularak öldürüldü. Siyahi adamın direnirken defalarca ''nefes alamıyorum'' dediği yayınlanan videoda da duyulabiliyor.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
4. San Bernardino Saldırısı
11 eylül'den sonraki Amerika'daki en kötü terör saldırısının ardından Obama son derece rahattı. Trajedinin gerçekleştiği yere gelmek için iki hafta bekledi ki Hawaii'deki tatili bitsin.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
 
5. Paris Terör Saldırısı
 
130 kişinin öldüğü saldırının sonrası basın açıklamasında Fransa cumhurbaşkanı François Hollande ile yan yana dururken ne kadar büyük bir kayıp vermiş olmasına rağmen Obama'nın gözleri kuru kaldı.
 
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
6. Fort Hood Silahlı Saldırısı
13 Amerikan askerini Fort Hood, Teksas'ta ABD ordusu subayı Binbaşı Nidal Malik Hasan tarafından vurularak öldürüldü.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
7. Planned Parenthood'un bebek katliamı ve organ yetiştirmesi
Ülkenin en büyük kürtaj sağlayan şirketinde bir yıl içinde 300.000 kürtaj yaparak aldıkları bebekleri canlı tutup kesip biçerek satılabilecek organ var mı diye bakmaları videoya kaydedilmişti. 26 çocuğun ölümü bir başkanın ağlayarak tepki vermesi için yeterliyken 300.000 bebeğin ölümü de böyle bir matemi gerektirirdi.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
8. Kayla Mueller'in Kaçırılması ve Öldürülmesi
27 yaşındaki Mueller IŞİD tarafından kaçırılmasından ardından el tırnakları koparılıp defalarca tecavüz edilip öldürülmüştü.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
9. James Foley'nin Kafasının Kesilerek Öldürülmesi
James Foley'nin infazının ardından Obama sadece ağlamamakla kalmadı olayın hemen ardından golf oynamaya gitti.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
10. IŞİD'in 224 Yolcu Taşıyan Rus Uçağına Saldırısı
224 yolcu taşıyan bir Rus uçağı içindeki tüm yolcuların ölmesiyle sonuçlanan bir kaza geçirdi. Ve Obama'nın tepkisi bu olayı ''ciddiye aldığı'' oldu.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
11. Boko Haram'ın 300'den Fazla Kızı Kaçırması
Şeriat yanlısı radikal İslamcı yasadışı silahlı örgüt Nijerya'daki bir okuldan 300'den fazla kızı köle yapmak kaçırdı. Michelle Obama  olaydan oldukça etkiledi ve ''Kızlarımızı geri getirin'' kampanyasına katıldı ancak başkan Obama yine etkilenmedi.
Obama'yı hiç ağlatmayan 11 şey
Bu haber toplam 1556 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri