Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan açlık grevlerinin bitirilmesi talimatı verdi

18.11.2012 02:25
İmralı Cezaevi'nde kalan ağabeyi Abdullah Öcalan'ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan'ın açlık grevlerinin sonlandırılması talimatı verdiğini söyledi.
İmralı Cezaevi'nde kalan ağabeyi Abdullah Öcalan'ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, Abdullah Öcalan'ın hiçbir tereddütte kalmadan, "Bir an önce açlık grevine son versinler" dediğini söyledi. Öcalan'ın açıklamasının ardından İzmir'deki 520 tutuklu açlık grevinbi sonlandırdı.
 
DEMİRTAŞ: ÇAĞRIYI DESTEKLİYORUZ
 
İmralı'dan açlık grevlerinin bitirilmesine yönelik bir çağrı geldiğini söyleyen BDP lideri Selahattin Demirtaş, "Bu çağrıyı destekliyoruz" dedi.
 
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı'dan açlık gervlerinin bitirilmesine yönelik bir çağrı geldiğini söyledi.
 
Demirtaş, "İmralı'dan gelen bu çağrıya katılıyoruz ve destekliyoruz" diye konuştu.
 
İmralı'da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken PKK 'nın elebaşı Abdullah Öcalan bugün kardeşi Mehmet Öcalan'la görüştü. Mehmet Öcalan, bu görüşmeyle ilgili akşam saatlerinde açıklama yaptı. Öcalan, ağabeyinin açlık grevi ni cezaevlerindekilerin değil, dışarıdakilerin yapmasını istediğini söyledi.
 
"BİR AN ÖNCE SONA ERSİN"
 
Abdullah Öcalan'ın avukatlarına ait Asrın Hukuk Bürosu aracılığı ile Mehmet Öcalan yaptığı açıklamada, "Ben bugün İmralı Cezaevi'nde kalan ağabeyim Sayın Abdullah Öcalan yüz yüze bir görüşme gerçekleştirdim. Kendisi açlık grevlerine ilişkin yaptığı çağrıyı zaman kaybetmeden kamuoyuyla paylaşmamı istedi" dedi.
 
Açıklamasında, Mehmet Öcalan ağabeyi Abdullah Öcalan'ın 'cezaevlerinde açlık grevine girenlerin, dışarıdakilerin yapması gereken işi üzerlerine aldığını' belirttiğini kaydetti.
 
Mehmet Öcalan'ın açıklamasına göre, Abdullah Öcalan açlık grevlerinin son bulmasıyla ilgili şunları söyledi:
 
"Açlık grevi eylem tarzı olarak genel itibariyle doğru bulmamakla birlikte, açlık grevleri yapılacaksa bile içeridekilerin değil dışarısının yapması gerekir. Açlık grevi eylemi çok anlamlıdır. Bu eylem yerini bulmuş ve amacına ulaşmıştır. Hiçbir tereddütte kalmadan, bir an önce açlık grevine son versinler."
 
520 MAHKUM AÇLIK GREVİNİ SONLANDIRDI
 
İzmir Buca 1 ve 2 No'lu cezaevleriyle Aliağa Şakran Cezaevi'ndeki 520 tutuklu ve hükümlünün açlık grevine son verdikleri bildirildi.
 
İzmir Buca 1 ve 2 No'lu cezaevleriyle Aliağa Şakran Cezaevi'nde açlık grevini katılan tutuklu ve hükümlüler, akşam saatlerinde avukatlarıyla görüştü.
 
Görüşme sonrası 520 tutuklu ve hükümlü, açlık grevini sonlandırdı.
 
Kararın ardından İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin cezaevlerine girerek, sağlık kontrolüne başladıkları belirtildi.
 

 
Bu haber toplam 3028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri