Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan gösterilerinde kendini yakıyordu

16.02.2014 01:56
Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirilişinin 15’inci yıldönümü nedeniyle birçok şehirde kepenkler açılmadı, yürüyüşler düzenlendi. Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı’nın nöbetçi kulübesine de molotoflu saldırı düzenlenen olaylar sırasında

Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin 15'inci yıldönümü olan 15 Şubat nedeniyle Güneydoğu'da bir çok ilde gösteriler düzenlendi. Adana, Hakkari, Şırnak, Mardin, Van ve bir çok ilde kepenkler kapatıldı. Gösteri yapan grupların taşkınlık yapmasıyla şiddetlenen olaylara polis müdahalede bulundu.

 

GÖSTERİCİ KENDİNİ YAKIYORDU

BDP'liler Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yürüyüş düzenledi. BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak'ın da bulunduğu yürüyüşe katılanlar arasında, yaklaşık 50 kişilik yüzleri maskeli bir grup da yer aldı.

Grup Silopi Kaymakamlık binası önünde durdu. Kaymakamlık binasına molotof kokteyli atmak isteyen bir gösterici, şişe elinde parçalanınca, alevler arasında kaldı. Bölgede bulunanların müdahale ettiği göstericinin üzerindeki alevler söndürülerek, yanmaktan son anda kurtarıldı.

 

rotahaber

Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri