Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan İmralı'dan tehtidller savurdu

09.04.2011 12:14
Öcalan demokratik anayasal çözüm gelişmezse topyekûn savaş başlar, kızılca kıyamet kopar dedi.

BDP'nin 4 taleple kurduğu çözüm çadırlarının yarattığı gerilim sürerken PKK terör örgütü lideri Öcalan da İmralı'dan tehditler savurdu. 

'Demokratik anayasal çözüme şans' verilmesini isten Öcalan, 'Çözüm gelişmezse kendiliğinden topyekûn savaş dönemi başlar. Kızılca kıyamet kopar' dedi. 

Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı görüşmedeki sözleri örgüte yakın internet sitelerinde yayımlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtlerin çözüm çadırları önünde kıldığı Cuma namazlarına 'dine bölücülük sokuluyor' şeklindeki tepkisine karşılık, "Halk ibadetini Kürtçe yerine getirmek istiyor" diyen Öcalan, Türklere "Ben devletle görüşüyorum, bu bilinmelidir. Görüşmelerle Kürt sorununun demokratik anayasal çözümünü amaçlıyoruz" diye seslendi.
Öcalan, şöyle devam etti: "Yürütülen görüşmelerin tarihi sonuçları olabilir. Demokratik anayasal çözüme şans vermelidir. Bu onların da son şansıdır. Bu yönde irade göstermesi, demokratik geleceğin inşası demektir. Demokratik anayasal çözüm gelişmezse kendiliğinden topyekûn savaş dönemi başlar. Kızılca kıyamet kopar. O zaman sözün bittiği zamandır." Bu arada KCK da yine aynı sitelerden yaptığı açıklamada 'savunma' durumunun 15 Haziran'da sona ereceğini açıkladı.

 
www.gazeteajans.com


 

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur
dinsiz hain!!!
capanoglu
Koparmazsaniz namussuzsunuz! neresi inceyse ordan kopsun! Komunist cocuk katili!!!
09 Nisan 2011 Cumartesi 20:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri