Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş: Öcalan'ın heykelini dikeceğiz

13.11.2012 16:26
Öcalan'ı Kenan Evren'le kıyaslayan Selahattin Demirtaş, Öcalan'ın posterlerini asıp, heykelini dikeceklerini söyledi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün açlık grevi yapanları ziyaret için gittiği Mardin'de yaptığı açıklamayla şimşekleri üzerine çekti. Kenan Evren'den kürtlerin katili olarak bahseden Demirtaş, Evren'in okullara posterlerinin asılmasını eleştirdi. Demirtaş, "Evren'in posterleri asılıyorsa biz de kürtlerin kahramanı Öcalan'ın heykelini dikeriz" dedi.

İşte Demirtaş'ın o açıklamaları:

"BAL GİBİ ASARIZ"

"Kürtlerin katili Kenan Evren'in posteri asılıyor da Öcalan'ın posteri niye asılmıyor? Onun posterleri okullarda meydanlarda asılıyor, Kürt halkı önderinin posteri niye asılmasın? Bal gibi asarız. Biz daha önder Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini." 

Bu haber toplam 4474 defa okunmuştur
Bu satırlar yakında çıkacak bir kitaptan alınmıştır
l.k
PKK DEVLET kuracak olsa anayasada şunlar yazar ...." Kürdistan Kürtlerindir. Ülke sınırları içinde yaşayan herkes Kürt’tür. Zaza, Gırmanci, Keldani gibi milletlerin aslı Kürt’tür. Bunların ‘biz ayrı bir milletiz, dilimiz farklı..’ gibi bölücü görüşlerine göz yumulamaz; Şeklinde idi. Mahmut deprem yıkıntılarının altında, bu zamana kadar yaşadığı, okuduğu birçok olayın Kürtçe versiyonunu tekrar tekrar görüyordu. Mesela; “Kürdistan’da PKK’den başka partinin kurulması devrime zarar verir”, “çok partili sistem karşı devrimdir” diye demokrasiye izin verilmiyor, Kürdistan’ın 4 yanının dış düşmanlarla çevrili olduğu, içeriden de bölücü ve irticai tehlikenin devlet ve yüce Kürt Milleti için büyük tehlike yarattığı gerçeği her an KRT’den halka propaganda ediliyordu. Bu yüzden Genç Kürt Cumhuriyeti’nin ayakta kalabilmesi için vatandaşlara sürekli vergiler konuyor bu vergilerden elde edilen paraların önemli bir kısmı PKK’nin ileri gelenleri arasında pay edildiği iddiaları duyuluyordu.
14 Kasım 2012 Çarşamba 16:12
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri