Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan Meclis'e Girin Derse?...

24.06.2011 19:30
Aysel Tuğluk, "Eğer Öcalan'dan Meclis'e girin çağrısı gelirse, bu sizin kararınızı değiştirir mi?" sorusuna bakın nasıl cevap verdi?...

TESEV'in İstanbul'da düzenlediği Geçiş Sürecinde Türkiye Konferansı'na katılan Tuğluk, YSK'nın Hatip Dicle kararı sonrası süreci değerlendirdi. En büyük sorumluluğun iktidara ait olduğunu ifade eden Tuğluk, sorunun Meclis düzeyinde çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Aksi takdirde kötü şeyler olabileceğini ifade eden Van milletvekili Tuğluk, "Bu bir tehdit değil, ben siyasetçiyim. Öngörü ve tespitte bulunuyorum. Daha önce çözüm geliştirilmediğinde durum yerini bir çatışma zeminine bırakmıştır. Bununla ilgili olarak duyarlılık yaratmak istiyorum" dedi.

Tuğluk, "Eğer Öcalan'dan Meclis'e girin çağrısı gelirse, bu sizin kararınızı değiştirir mi?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Sayın Öcalan'ın parlamentoya dönüş konusunda söyleyeceği sözler önemli. Bunu söyleyeyim. Mutlaka etki yaratır, grubumuz tarafından mutlaka değerlendirmeye alınır. Biliyorsunuz DTP'nin kapatılması sonrası gelişmelerde de bu açıdan önemliydi, değerlendirdi. Bu defa da tabi öyle bir etkisi olacaktır."

Bu haber toplam 1616 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri