Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan: Hizbullah'ı da bünyenize katın

09.01.2011 14:05
İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme notları terör örgütüne yakın internet sitelerinde yayınlandı. Notlara göre Öcalan, Hizbullah üyelerinin bilinçli olarak bırakıldığını savundu.

İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme notları terör örgütüne yakın internet sitelerinde yayınlandı. Notlara göre Öcalan, Hizbullah üyelerinin bilinçli olarak bırakıldığını savundu. Demokratik Özerklik Projesi kapsamında gündeme gelen özsavunma güçlerinin yapısına değinen Öcalan, bunun için kurulacak komite ve meclislere Hizbullah'ın da dahil edilmesi için BDP ve Demokratik Toplum Kongresi'ne çağrıda bulundu.

Kent konseyinde Diyarbakır'ın bütün kesimlerinin yer alabileceğini vurgulayan Öcalan, Hizbullahçılarla da konuşulup diyaloga geçilebileceğini kaydetti. Öcalan, diyaloğa geçilecek Hizbullahçılarda aranacak özellikleri şöyle sıraladı: Eski tarzında devam etmeyecek, özeleştiri yapmış olacak, hatalarından ders çıkarmış olacak, bundan sonra kendilerini legal olarak ifade etmeye karar vermiş olacak.

Abdullah Öcalan, eski tarzda devam etmekte ısrarlı olan Hizbullahçılara karşı meşru savunma ve öz savunmanın devreye gireceğini, onlara Diyarbakır'da yer verilmeyeceğini dile getirdi.

Öcalan, sanayi odası ve diğer çevreleri de, kongre ve konseyde yerlerini almaları çağrısında bulundu. Sadece devletten ihale ve para alıp oturmakla olmayacağını vurguladı.

CİHAN

Bu haber toplam 2546 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri