Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan rüyalarını bile Türkçe görüyor!

11.11.2012 14:44
Cezaevindeki PKK’lılar, Kürtçe savunma için açlık grevi yaparken, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Türkçe’ye övgüler dizdiği ortaya çıktı.

Ergenekon sanığı Doğu Perinçek'in, teröristbaşı Öcalan ile yaptığı görüşmeleri topladığı “Abdullah Öcalan ile Görüşmeler” kitabında, ilginç bilgiler yer alıyor.

“RÜYAMI BİLE TÜRKÇE GÖRÜYORUM”

Kitapta, Perinçek'in sorularına cevap veren Öcalan, rüyalarını bile Türkçe gördüğünü söylüyor. Öcalan, Perinçek'in “Kürtçeyi mi yoksa Türkçeyi mi daha iyi biliyorsunuz?” sorusuna, “Ne Kürtçesi, ben rüyamı bile Türkçe görüyorum. Türkçe meramımı daha iyi dile getireceğime inancım tamdır. Haliyle Türkçemiz kuvvetlidir. Ben tamamen Türkçe düşünme ve eylem gücümü geliştiriyorum. Kürtçe ise ikinci planda kalan eylem ve düşünce gücüdür. Hatta şunu söyleyebilirim; Birinci zarf Türkçe, ikinci zarf Kürtçedir” şeklinde cevap veriyor.

“BEN, TÜRKÇE SİSTEMİYLE DÜŞÜNÜYORUM”

“Kürtçenin kurtuluşu için çaba harcayanlar var. Bu benim düşüncemde yoktur” diyen Öcalan, şu ifadeleri kullanıyor: “Görüyorsunuz beni, bütünüyle Türkçe sistemiyle düşünüyorum. Bu Kürt'ten çok Türk halkını ilgilendirir. Türk ulusunun değerleriyle belki Ecevit'ten daha fazla bütünleşebilirim. Türk halkının ulusal değerleriyle bütünleşmede hiç zorluk çekmem. Kişisel planda Türk kültürü içinde yaşamak benim için kolaylık sağlar. Ben yaşamımı daha çok Kürtçeyle değil, Türkçeyle götürüyorum. Kürtçede belki de çok zor olacak.”

BDP'Lİ VEKİLLER KÜRTÇE BİLMİYOR!...

Öte yandan Kürtçe savunma konusunda ısrar eden BDP'li vekiller ise aralarında bile Türkçe konuşuyorlar. Çünkü BDP'li yaklaşık 10 vekilin Kürtçe bilmediği belirtiliyor. Bu çerçevede BDP, parti çatısı altında Kürtçe kurs açtı ancak kursa giden olmadığı için iflas etti. Türkiye genelinde açılan Kürtçe kurslar da ilgi olmadığı için kapandı. Tunceli Üniversitesi bünyesinde başlatılan seçmeli Kürtçe derslerini tercih eden olmadığı için boş kaldı.

PKK KAMPLARINDA BİLE TÜRKÇE KONUŞULUYOR

Ayrıca Kürtçe'nin kendi içerisinde değişik şiveleri bulunuyor. Kürtler arasında bile ortak anlaşma dili olan bir Kürtçe bulunmuyor. Elazığ'da yaşayan Kürt kökenli birisi, Şanlıurfa da konuşulan Kürtçeyi anlayamıyor. Bu nedenle PKK kamplarında bile anlaşma dili Türkçedir. Ayrıca PKK kongrelerinde Türkçe konuşulur, PKK'nın yayınları ve iç yazışmaları Türkçe yapılır.

YENİ AKİT
 

Bu haber toplam 2362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri