Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan sadece bu kanalı izleyebilecek!

12.01.2013 02:17
Erdoğan, Öcalan'a televizyon izleme izni verdi. Ancak tek kanalı takip edebilecek. İşte o kanal...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, merak edilen o soruyu yanıtladı: "Öcalan yalnızca TRT 1'i izleyebilecek."

Haber7'de yer alan habere göre; yeni müzakere sürecinde "ev hapsi" talep eden Öcalan'a bizzat Erdoğan'ın talimatıyla televizyon veriliyor. PKK lideri Abdullah Öcalan'ın tek kanallı radyosu, kapalı devre bir televizyon ile değiştirilecek. Ve belli oldu ki, o televizyon tek kanallı olacak, o kanal da TRT 1 olacak.

RADYOSU DA TEK KANALLIYDI

Afrika dönüşü uçakta, gazetecilere konuşan Erdoğan yaptı sürpriz açıklamayı; "Radyosu vardı, televizyon ile değiştirecekler. Ben talimatı verdim" dedi.

Şonrasında merak edilense Öcalan'ın verilecek televizyonla hangi kanalları izleyeceğiydi.. Bu sorunun yanıtını ise AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş verdi.

Gazetecilerin, ''Başbakan'ın İmralı adasına televizyon" açıklamasının hatırlatılması ve Öcalan'ın 'istediği kanalı izleyip izleyemeyeceğinin' sorulması üzerine, şu cevabı verdi Mustafa Elitaş:

''İmralı'da zaten radyo vardı, tek kanala ayarlanmış. Burada da her türlü imkan sağlanıyorsa, teknoloji de varsa, İmralı'dakinin de televizyon izlemesi normal bir durumdur. Onu da dikkate almak lazım. Tek kanallı radyo ise herhalde tek kanallı televizyon olabilir."

KUVVETLE MUHTEMEL TRT 1 OLACAK

Bilindiği kadarıyla Abdullah Öcalan, İmralı'da TRT Radyosu'nu dinleyebiliyordu yalnızca. Bu durumda verilecek televizyonda da muhtemelen sadece TRT kanalını gösterilecek. Bu kanalın kuvvetle muhtemel olarak TRT 1 olacağı ifade ediliyor.

Bu haber toplam 2324 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri