Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakan Erdoğan Açıkladı: Genel Af Mümkün Değil

06.01.2013 18:45
Terör konusunda tek muhatap Öcalan mı sorusuna cevap veren Recep Tayyip Erdoğan, "Bu yeni başlamış bir süreç değil. Bizim tüm gayretimiz terörle mücadelede başarılı olabilmak, ülkemize huzur ve refahı tam manasıyla dört bir köşesine getirmek" dedi.

 

İMRALI'YA FARKLI DAĞA FARKLI YAKLAŞILMALIDIR
 
Hükümet ederken siyasetin enstrümanlarını kullanmak vardır. Buradaki en önemli enstrüman istihbarat teşkilatıdır. Dünyanın her yerinde böyledir. Bizler de bu adımı attık, atıyoruz, atacağız. Gelişmeler var. Siyasetçi olarak böyle bir görüşmenin içerisinde değiliz. Terörle mücadele ederiz, siyasetçi ile müzakere ederiz. Müzakere ile görüşme farklıdır. Oslo vardır şu anda Oslo gibi bir şey yok ama ileride olabilir mi olabilir, bunun da önünü kapatmamak gerekir. Avrupa şu anda örgütün siyasi tarafıdır, onlar İmralı'ya farklı yaklaşmaktadır, dağa farklı yaklaşmaktadır.

MEDYA VE STK'LAR DESTEK VERMİYOR
Ülkemizdeki gerek STK'lar olsun gerek medya olsun el ele versin başarılı olsun. Hala el ele vermiş değiliz, ne medyadan destek alıyoruz, ne STK'lardan. Terörle mücadele böyle olmaz. Herkes üzerine düşeni yapsın.
Bu haber toplam 6986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri