Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖCALAN'IN 2. EŞİNİN VELİ KÜÇÜK'LE DERİN BAĞLANTISI?

24.12.2012 14:57
Kesire Öcalan'dan sonra Öcalan'ın 2. eşi olduğu deşifre olan Meral Kıdır'ın, Ergenekon sanığı Veli Küçük'le derin bağlantısı ortaya çıktı.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın lise yıllarından arkadaşı Yakup İnce geçtiğimiz günlerde Öcalan'ın ikinci bir eşi ve bu evliliğinden de bir oğlu olduğunu söylemişti.

Bu açıklama üzerine Türkiye Gazetesi'nden Melik Duvaklı Öcalan'ın ikinci eşinin Meral Kıdır olduğunu ve kendisinin bir albay kızı olduğunu deşifre etmişti.

O haberde dikkat çeken başka bir nokta daha vardı. Ergenekon-PKK ilişkisi bir kez daha ortaya çıkaran ayrıntıya göre Öcalan'ın eski eşi Meral Kıdır, Ergenekon sanığı Veli Küçük ile sık sık görüşüyormuş.

VELİ KÜÇÜK İLE SIK SIK GÖRÜŞÜYORDU
 
Ergenekon sanıklarından Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün Meral Kıdır ile sık sık görüştüğü iddiaları yer alıyor. İşte Ergenekon iddianamesinde yer alan o ifadeler:

"Veli Küçük'ün Giresun'da görev yaptığı dönemde DHP'nin Dursun Karataş'la arasının iyi olduğunu, Öcalan'la da arasının iyi olduğunu, bunun başında da Meral Kıdır isimli bir bayanın olduğunu ve bu bayanın cezaevinde olduğunu, Veli Küçük'ün bu bayana mektup göndererek; Meral, Dursun'a söyle benim bölgemde PKK ile ittifakı bozsunlar? dediğini, daha sonradan Meral Kıdır'ın Dursun'a mektup göndererek 'Dursun, ben Veli Küçük'ün bölgesinde eylem yapmam. Siz bu hatayı Bedri Yağan'la birlikte yapmıştınız. Ben bu hatayı yaparak örgütümü helak etmem' dediğini anlattığını, Meral Kıdır'la sık sık görüştüğünü..."

Bu haber toplam 4952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri