Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan'ın isteği 14 yıl sonra gerçekleşiyor

11.01.2013 11:30
İmralı'ya konulduğu günden beri televizyon isteyen ancak bu talebi kabul edilmeyen Öcalan'ın istediği sonunda oluyor.

 

Yakalanarak İmralı Cezaevi'ne konulduğu günden beritelevizyon talep eden ancak bu talebi ilgili makamlar tarafından karşılanmayan terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın radyosu televizyon ile değiştirilecek.

Afrika gezisine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Senegal'de gazetecilerle yaptığı sohbette gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalardan biri de Öcalan ile ilgiliydi. Erdoğan, Abdullah Öcalan'ın radyosunun televizyon ile değiştirileceğini belirtti.. 
 
Erdoğan; "Radyosu vardı, televizyon ile değiştirecekler. Ben talimatı verdim. Ev hapsi diye bir olay söz konusu değil. Bu konuda her şey kesinleşmiştir. Ve Öcalan'ın konumu, yeri, her şey bellidir. İkide bir, hücre hapsi falan... Arkadaşlar ben sizi bilgilendireyim: Şu anda Öcalan'ın kaldığı yer, 12 metrekarelik bir odadır. Bugün 12 kişinin kaldığı yeri gösterdiler ya (Senegal Goree Adası'nda) o 12 kişinin kaldığı yer 2,60'a 2,60'tır. Öcalan 12 metrekarelik yerde kalıyor, karyolası, her şeyi var. Radyosu vardı, şimdi o radyoyu televizyon ile değiştirecekler. Ben talimatı verdim belki de değiştirmişlerdir bile. Talimatı vereli epey oldu. Bir televizyonu oraya k oyun dedim. Bir diğer konu da, orada biliyorsunuz beş mahkum daha kalıyor. Her gün bir saat onlarla bir defa avluda voltasını atıyor, görüşüyorlar. Böyle de bir durum var. Şimdi böyle bir tablo içerisinde bir yaşam ve herhangi bir endişeye, dış saldırıya vs'ye karşı da herhangi bir şekilde speküle edilmesin diye, bu ülkeye, bu devlete maliyeti çok yüksek bir bakımla orada besleniyor. Böyle bir durum var." dedi.
 

Bu haber toplam 9916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri