Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öcalan'la İmralı'da görüşen MİT Müsteşarı Fidan konuştu

05.01.2013 15:28
MİT Müsteşarı Hakan Fidan:Süreç gelişmelere bağlı olarak ilerleyecek..

 

BDP milletvekili Ayla Akat Ata ve Mardin Bağımsız milletvekili Ahmet Türk'ün İmralı ziyareti sonrası MİT Müsteşarı Hakan Fidan'dan önemli açıklamalar geldi. SAbah Gazetesi'nden Yahya Bostan'ın haberine göre Hakan Fidan sürece ilişkin Büyükelçiler Konferası'nda dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

AVRUPA-KANDİL-YURTİÇİ

İmralı'da terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile görüşen MİT Müsteşarı Hakan Fidan, ilk değerlendirmesini 5'inci Büyükelçiler Konferansı'nda yaptı. Büyükelçileri bilgilendiren Fidan, yaptığı genel analizde örgütün Avrupa, Kandil ve yurtiçi oluşumlarına ilişkin detaylar paylaştı.

90'LI YILLARDAN BU YANA PKK İLE İRTİBAT VAR

Fidan, "PKK ile irtibat yeni değil. 90'lardan bu yana PKK ile görüşülüyor"değerlendirmesinde bulundu. Fidan, silahsızlandırılma sürecinin bazı zorlukları olduğunu vurgularken somut sonuçlara ulaşmak için zamana ihtiyaç olduğunu vurguladı. Fidan, sürecin gelişmelere bağlı olarak ilerleyeceğini kaydetti.

ÖRGÜTTE ÇOK BAŞLI BİR YAPI VAR

Konuya ilişkin önemli aktörün İmralı olduğunu vurgulayan Fidan, ancak bunun yeterli olmadığını, örgütün çok başlı yapısının da buna ikna olması gerektiğini anlattı. Fidan, sürecin şeffaf bir şekilde yürütüleceğini söyledi.

Bu haber toplam 4154 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri