Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ODTÜ'de 28 Şubat provası!

05.07.2011 15:15
ODTÜ'de 2010- 2011 mezuniyet töreninde başörtü skandalı yaşandı.

Haber Merkezi / Haber Duruş

Diplomalarını aileleri ile birlikte almaya gelen başörtülü öğrenciler tören alanına alınmayınca kısa süreli arbede yaşandı. Öğrencileri örtülü oldukları için alana almayan güvenlik görevlileri ile insan hakları aktivistleri arasında gerilim yaşandı.

DİRENİŞ GERİ ADIM ATTIRDI

İnsan hakları aktivistleri ve hukukçuların başörtülü öğrencileri içeriye almayan güvenlik görevlileri hakkında tutanak tutma talebi geri çevrilirken, diplomalarını, örtülü oldukları için alamayan öğrencilerden fenalık geçirenler oldu. Arkadaşlarının teselli edemediği öğrenciler gözyaşlarını tutamazken, Ankara Mazlumder’den gelen insan hakları savunucuları yetkililer ile görüşmeye başladılar. Görüşmeler sürerken örtülü olmayan öğrenciler de tören alanından ayrılarak arkadaşlarının yanına gelerek direniş göstermeye başladılar. Direniş büyümeye başlayınca üniversite yönetimi de geri adım atmak zorunda kaldı.

YÖK SORUŞTURMA BAŞLATACAK MI?

28 Şubat’ta yaşanan görüntüler direniş sonucunda sona ererken, ODTÜ’lü yetkililerin işgüzarlığına YÖK’ün soruşturma başlatıp başlatmayacağı merak konusu oldu.

Bu haber toplam 3206 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

ODTÜ de komutan kim.
hursit dilaver
'yassıadada komutan bendim 'diyen tarık güryay ne alemde acaba.. yetiştirdikleri de ODTÜ de göreve devam ediyor zaar.yoksa 21. yüzyılın 2. onunda türbanla, başörtü ile, namazla,oruçla,kuranla,karısının denize girip girmemesi ile kim uğraşır yahu..
05 Temmuz 2011 Salı 18:51
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Gör bakalım
metin sasmaz
Görsün Tayyip Bey Başörtülülerin halini. Kalıcı çözüm olmadıkça daha çok seyrederiz
05 Temmuz 2011 Salı 16:28
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri