Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ODTÜ'de 'ilerici' yobazlığı

05.09.2013 23:35
ODTÜ'de kendilerine "ilerici" diyen bir grup öğrenci kayıt sırasında stand açmaya çalışan ve kendilerine AK Gençlik diyen öğrenci grubunu ve cemaatçi diye yaftaladıkları başörtülüleri üniversiteden kovduğunu duyurdu.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde kayıtlar başladı. Kayıt sırasında bütün öğrenci grupları gibi AK Parti gençlik kollarına mensup AK Gençlik grubu da üniversite yerleşkesinin kayıt yapılan bölümünde bir stand açarak kendilerini ve faaliyetlerini tanıtmak istediler. 

Ancak kendilerine "ilerici" diyen bir grup ODTÜ'lü öğrenci tarafındaın yaka paça kovularak yerleşkeden uzaklaştırdılar. Yıllarca sol görüşlü öğrencilerin kalesi haline gelen ODTÜ'de kendilerini "özgürlükçü" ve "ilerici" olarak tanımlayan bu grubun düşünce özgürlüğüne sığmayan bu davranışı sosyal medyada da büyük tepki aldı. 

Yaptıkları anti demokratik davranışla yetinmeyip bunu büyük bir gururlar sosyal medyada da duyuran ODTÜ öğrencileri, Twitter'da "ODTÜ Öğrencileri" adlı hesaptan şu ifadeleri kullanarak AK Gençlik'i nasıl kovduklarını anlattılar: "Kendilerine "AK Gençlik" diyen bir grup marjinal, ODTÜ kayıtlarında stand açmaya çalıştı.ODTÜ'nün ilerici öğrencileri tarafından kovuldular.

BAŞÖRTÜLÜLERE DE SALDIRDILAR

Öte yandan aynı grup daha sonra kayıt alanına gelen başörtülülere de "cemaatçi" diyerek tacizde bulundu:

İşte o görüntüler:

 

Bu haber toplam 1984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri