Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ODTÜ'de olaylı mezuniyet töreni

29.06.2014 23:53
Mezuniyet yürüyüşü için Devrim Stadyumu'na giren öğrencilerin ellerinde taşıdıkları bazı pankartlar "siyasi içerikli" oldukları gerekçesiyle özel güvenlik görevlilerince alınmak istendi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin 2013-2014 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Devrim Stadyumu'nda başladı. Binlerce öğrenci velisi ve yeni mezunun katıldığı etkinlik olaylı başladı.

GÖREVLİLER SİYASİ İÇERİKLİ PANKARTLARA EL KOYMAK İSTEDİ

Mimarlık Fakültesi'nin mezuniyet yürüyüşü için Devrim Stadyumu'na girişleri sırasında özel güvenlik görevlileri bir öğrencinin taşıdığı, üzerinde "Bilal'e anlatır gibi anlat hocam" yazan pankartı "siyasi içerikli" olduğu gerekçesiyle el koymak istedi.

Duruma itiraz eden öğrencinin elindeki pankart çekilerek alındı. Diğer öğrencilerin de araya girmesi ile stad girişinde kısa süreli gerginlik yaşandı. Görevliler ile tartışan öğrenciler, sansüre uğradıklarını savundu. Üzerinde Recep Tayyip Erdoğan karikatürünün bulunduğu bir pankarta da el konulduğu görüldü.

 

VELİLER ARAYA GİRDİ

Durumu alkış ve ıslıkla protesto eden öğrenciler, kortejin geriye kalan kısmında bulunan arkadaşlarına hiçbir pankartı güvenlik görevlilerine vermemelerini söyledi. Yaklaşık iki dakika süren ıslıklı protestonun ardından öğrenciler pankartı alarak, yürüyüşlerine devam etti.

Statta bulunan öğrenci yakınları da güvenlik görevlilerine "Son günlerinde çocuklara bu yapılmaz" diyerek tepki gösterdi. Güvrnlik memurları ise' "Bize verilen talimatı uyguluyoruz" diye konuştu.

Bu haber toplam 4642 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri