Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ODTÜ'deki tacizcilerden biri yakalandı

08.09.2013 12:19
ODTÜ'deki dövizli eylemcilerden biri gözaltında diğeri aranıyor

ODTÜ'de, bir grup başörtülü öğrenciyi ellerinde dövizlerle protesto eden öğrenciler için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Görüntülere yansıyan öğrencilerden bir gözaltına alınırken diğer için'yakalama kararı' çıkarıldı.

BİRİ GÖZALTINA ALINDI

Radikal'den Mesut Hasan Benli'nin haberine göre ODTÜ'de, bir grup başörtülü öğrenciyi ellerinde dövizlerle protesto eden öğrenciler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 'nın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında Ankara polisi öğrencilerin evlerine operasyon düzenlerken, evde bulunan öğrencilerden Heyyem Yiğit gözaltına alındı.

DİĞERİ ARANIYOR

Olayın sosyal medyaya da yansıyan görüntülerinde yer alan İlknur Özcan isimli diğer öğrenci ise aranıyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü, ODTÜ'de kayıt işlemleri sırasında stant açan türbanlı öğrencileri, ellerinde dövizler bulunan bir başka grup öğrenci okuldan çıkarmak istemiş, bu olaya ilişkin video kaydı sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmaküzere pek çok bakan ve milletvekilinin tepki gösterdiği olayın ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve türbanlı grubu taciz ettiği söylenen öğrenciler hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında olayla ilgili görüntüde yer alan iki öğrencinin evlerine bugün akşam saatlerinde baskın düzenlendi.

"SUÇLAMAYI BİLE BİLMİYORUZ"

Radikal'e bilgi veren avukat Deniz Özbilgin, müvekkillerinden Yiğit'in şu anda Emniyet'e götürüldüğünü belirterek, "Suçlamanın ne olduğunu bilmiyoruz. Müvekkilim şu anda polis otosunda emniyete götürülüyor. Gidince suçlamayı orada öğreneceğiz" dedi.

St. Petersburg'daki G20 zirvesine katılan Başbakan Erdoğan burada düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin konuyla ilgili soruları üzerine olayı "solcuların ötekileştirmesi" olarak tarif etmiş, "YÖK gereğini yapacaktır, biz de yapacağız" demişti.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Bu arada olay günü dövizli protestoyla okuldan zorla çıkarılmak istenen ve bir süre sonra kampüsten ayrılan öğrenciler de savcılığa suç duyurusunda bulunarak olay günü kendilerini protesto eden öğrencilerden şikayetçi oldu.ENSONHABER

Bu haber toplam 2030 defa okunmuştur
rezalet
sema
Ya bu ne saçmalıktır böyle.Kişi hak ve özgürlüğüne resmen müdahale var burda.bu tacizcilere müebbet verilse içim rahat etmaz
11 Eylül 2013 Çarşamba 16:07
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri