Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Odun alacağı parayı hırsızlar çaldı

12.10.2011 09:58
Kışın ısınmak için kullanacağı parayı hırsızlara kaptırdı. Bunu öğrendiğinde gözyaşlarına hakim olamadı.

Erzurum'un Oltu ilçesinde tek başına yaşayan 74 Yaşındaki Karibe Eti, geceyi komşusunda geçirdi. Ancak Karibe nine komşusundayken evine hırsız girdi.

Karibe nine gördüğü manzara karşısında şok oldu. Aklına hemen yatağın altına yakacak almak için koyduğu para geldi. Ama elini yastığın altına attığında 200 lirasını bulamadı.

Hırsızlar, yaşlı kadının odun almak için biriktirdiği 200 lira dışında kimlik kartı ile vefat eden kocasınınemeklimaaş kartını da çaldı. Ekipler, hırsızları yakalamak için soruşturma başlatırken, Karibe nine ise gözyaşları içinde kışın ne yapacağını düşünüyor.
SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 1718 defa okunmuştur
Ne günlere kaldık
R.İsmail nergis
içinde yaşadığımız ahir zamanda uzay çağında teknolojik yenilikler hizla mesafe kazanırkan maneviyat ve insanlık alt seviyelere inmekte paslaşmakta körleşmektedir. Allahtan korkan kuldan utanan içinde Allah ve peygamber sevgisi mevcut olan bin insan harama el uzatmaz haya duyar bilakis fakirlere yardımcı olur,anlamakta güçlük çekiyorum hırsız acaba ahireti kul hakkını hiç hatırına getirdi mi beddua aklına hiç mi gelmedi kabirde ve mahşerde çaldığı paranın hesabını nasıl vereceğini hesaplayabildimi.Kul hakkını Allah da affetmiyor ancak helallaşma ile kul hakları yerini buluyor.Allha vicdan ve akıl versin o hırsıza çaldığı parayı gariban nineye iade etsin de belki Allahın lütfü keremini kazanır unutulmasın ki dünya da amel var hesap yok ahirette hesap var amel yok
12 Ekim 2011 Çarşamba 11:19
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri