Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Oflu Hoca'yı susturmak için çirkin iftira!

26.02.2016 01:34
Halkın takdirini toplayan cesur vaaz ve sohbetleri ile adından söz ettiren Oflu Hoca lakaplı Yasin Gündoğdu'yu susturmak için didinenler, çirkin bir iftira ile hocayı karalamaya çalıştılar; fakat bu iftira ellerinde patlad

 Oflu Hoca olarak bilinen İstanbul Esenyurt Büyük Osmanlı Camii İmam Hatibi Yasin Gündoğdu'ya bir süre önce 'kürsü yasağı' getirilmiş ve hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' iddiasıyla dava açılmıştı.

Gündoğdu'nun bir vaazında geçen, "Vuracaksın yumruğu masaya, açacaksın Ayasofya'yı... Ümmet senden bunu bekliyor" sözleriyle Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddia edilmiş ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nca da soruşturma açılmıştı.

İlgili içeriği izleyen mahkeme heyeti Gündoğdu'nun sözlerinde herhangi bir hakaret içeriğinin bulunmadığı ve sarf edilen sözlerde herhangi bir muhatabın bildirilmediği gibi; olayla ilgili olarak suç veya suç unsuru bulunmaması nedeniyle kamu adına soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. 

Oflu Hoca'yı susturmak isteyen odakların bu çirkin iftirası da böylelikle ellerinde patlamış oldu.

İşte Mahkeme evrakı:Oflu Hoca için hazırlanan dosya ise yaklaşık 400 sayfadan oluşuyor:Oflu Hoca'yı susturmak ve linç etmek için açılan dava ve soruşturmalardan bazıları ise şöyle:

Esenyurt Müftülüğü (Uyarı cezası ve Kürsü Yasağı)

İstanbul Valiliği İl Disiplin Kurulu (Görevi yaparken başkalarının yarar ve zararını hedef tutan davranışlarda bulunmak iddiası)

Diyanet İşleri Başkanlığı (Cumayı 20-25 dk. uzatmak iddiası ile ilgili sorusturma)

Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı (Halkı din farklılığı gözeterek alenen tahrik etmek iddiası)

Adalet ve İçişleri Bakanlığı (Cumhurbaşkanına hakaret iddiası)

28 ŞUBAT'TA BİLE BÖYLE ZULÜM OLMADI!

Her ne kadar Oflu Hoca'ya yapılanlar 28 Şubat'ı hatırlatsa da, o dönemde bile bir din görevlisini susturmak için bu kadarı yapılmamıştı. Kamuoyunun ve cami cemaatinin desteğini gören ve yoğun bir teveccühe mazhar olan İmam Gündoğdu'yu, davalrın ardından başka nelerin beklediği bilinmiyor.

Siyasilerin, sendika ve STK'lar ile Diyanet'in bu konudaki sessizliği ise şaşkınlıkla karşılanıyor.

Özgürlüklerin arttığı ve normalleşmenin büyük ölçüde sağlandığı 2016 Türkiye'sinde hâlâ cami imamlarının susuturulmaya çalışılması ise ülkemiz açısından utanç verici bir durum...

Bu haber toplam 1556 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri